Co powstanie na terenie bazy drogowej w Wilczej Górze i czy będzie to PSZOK?

1

LESZNOWOLA W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace porządkowe na terenie bazy drogowej w Wilczej Górze przy ul. Żwirowej. Prawdopodobnie część terenu zostanie wydzierżawiona spółce komunalnej PUK Piaseczno


Od zeszłego tygodnia na terenie bazy demontowane są metalowe konstrukcje, a kruszarki rozbijają pozostałości fundamentów.
– Jednym słowem trwa wielkie sprzątanie – poinformował nas jeden z sąsiadów bazy.
– Podobno powiat zamierza sprzedać ten teren.

Informację tę postanowiliśmy potwierdzić u starosty Ksawerego Guta.
– Rzeczywiście trwa porządkowanie posesji, bo kończymy budowę nowej bazy przy ulicy Elektronicznej w Piasecznie, gdzie chcemy się przeprowadzić w wakacje – wyjaśnia starosta. – Nieruchomość w Wilczej Górze przeznaczona jest do sprzedaży.
Ksawery Gut poinformował nas również, że PUK Piaseczno chce wydzierżawić część działki na swoją bazę.
– Piaseczno jest też chyba zainteresowane kupnem tej działki chyba na ten sam cel, czyli zaplecze dla spółki komunalnej – dodaje Ksawery Gut.
W związku z tymi planami od razu pojawiły się plotki, że na terenie dawnej bazy gmina Piaseczno chce utworzyć Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dla którego od lat szuka odpowiedniej lokalizacji. Burmistrz Daniel Putkiewicz jednak tego nie potwierdza.
– Gmina Piaseczno nie prowadzi żadnych rozmów z gminą Lesznowola na temat lokalizacji PSZOK-u na terenie tamtej gminy – tłumaczy burmistrz Putkiewicz. – Obecnie modernizujemy i dostosowujemy do wymogów PSZOK na ul. Technicznej w Piasecznie. W najbliższej przyszłości nic w tej kwestii nie będzie zmieniane.

TW

1 KOMENTARZ

  1. na drogi powiatowe nie ma bo oni sobie nową baze stawiają… chyba za bardzo im wiało jak siedzieli w halach przez 8 godz i nic nie robili…
    po cholere utrzymywac taki “byt” skoro na wszelkie prace: remeontowe, porządkowe, budowlane sa przetargi ogłaszane, a im sie nawet nie chce objazdów robić żeby sprawdzić czy jakiś znak lub droga nie jest uszkodzony/a, bo zawsze mają odpowiedź: “przeciez nikt nie zgłaszał”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię