Co stanie się z Ukraińcami spod starej mleczarni?

16

PIASECZNO Rejon miasta między ulicami Jana Pawła II, Dworcową, Nadarzyńską i linią kolejową zmieni się niedługo nie do poznania. – Najwyższy czas przenieść stamtąd czekających na pracę obywateli Ukrainy – uważa jeden z mieszkańców


Centrum Edukacyjno-Multimedialne, nowa ulica Żytnia, wkrótce pewnie także odrestaurowany budynek starej mleczarni i zmodernizowane targowisko. Nie można powiedzieć, że gmina nie inwestuje w ten rejon miasta. Dlatego coraz więcej osób jest przeciwnych temu, aby w sąsiedztwie nowej szkoły, która wkrótce zostanie oddana do użytku, stali rano ukraińscy pracownicy najemni.
– Niby nikomu nie przeszkadzają, ale może warto by im zaproponować inne miejsce – mówi pan Jarosław. – Gmina mogłaby wskazać teren, przy którym łatwo zaparkować, postawić Ukraińcom jakąś wiatę, chroniącą ich przed deszczem, tojtoje… – dodaje.
Temat był poruszany ostatnio także w internecie, kiedy to gruchnęła informacja, że gmina przejmie budynek starej mleczarni.
Burmistrz Daniel Putkiewicz podkreśla, że to bardzo delikatna sprawa, a gmina w żadnym wypadku nie chce przepędzać spod mleczarni czekających na pracę Ukraińców.
– Być może udałoby się wygospodarować jakieś lepsze miejsce na terenie targowiska, gdzie łatwiej mogłyby zaparkować także osoby najmujące obywateli Ukrainy do pracy – mówi. – Na pewno nie będziemy działać pochopnie. Sądzę, że warto zaprosić do nas przedstawicieli ambasady Ukrainy i wspólnie przedyskutować pewne rozwiązania.

Czytaj też: 

16 KOMENTARZE

 1. Jak ten Pan jest taki wspaniałomyślny to niech coś zaproponuje Państwu z Ukrainy, zgłosi do gminy chęć zafundowania wiaty czy też stworzenia parkingu (chociaż tego Gmina nie potrafi zapewnić nawet mieszkańcom – przykład: okolice dworca PKP) z własnych środków. Co do WC, to może pobudować taką jak w centrum, żeby od razu był serwis sprzątający…

  Ambasadę Ukrainy, to jeszcze wypadałoby poprosić chociażby o to spotkanie o ile w ogóle będzie ich interesowała sprawa swoich obywateli…

  Może jeszcze jakaś akcja promocyjna giełdy pracy, aby inni wiedzieli o przesiedleniu…

  HGW jakoś poradziła sobie z kupcami spod PKiN…

  Paranoja…

  • Słusznie ale zakończenie nie wypaliło. HGW kazała ich pałować prywatnej firmie za to powinien być kryminał no ale niektórzy mogą więcej.

   • Zdaję się, że nie wiesz co to sarkazm… Miałem na myśli, że to to samo ugrupowanie… Wierne naśladowanie, to przecież ich obowiązek…

 2. tia…a za miejsce zapłacimy my – podatnicy, I wtedy znowu podwyżka wywozu śmieci o kolejne 300%. dziekujemy tak wspanialomyslnym wladzom z jedynie slusznej partii

 3. Szanowny Panie Burmistrzu, raz jeszcze proponuję przyjechać rano tak ok 6-.30 do godz 11 poobserwować co tutaj się dzieje, wtedy się wypowiadać. Najgorzej to być dyletantem. Poniżej kilka faktów, które nic nie mają wspólnego z jak to Pan określa „delikatnością”
  1. Codzienne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, niedługo w sąsiedztwie szkoły nr 4
  2. Zagrożenie w ruchu drogowym, częste przebywanie ludzi na pasie drogowym
  3. Zaśmiecanie terenu publicznego,
  4. Uciążliwość dla mieszkańców w tym rejonie
  5. Nielegalne przebywanie niektórych obywateli tam stojących
  6. Zatrzymujący się tam potencjalni pracodawcy stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym (często na środku pasa drogowego)
  7. Nielegalny targ pracy!!!!
  Panie Burmistrzu, nieważne czy kot jest biały czy czarny, ważne aby łapał myszy.
  Pozdrawiam, chyba już były Pański wyborca.

  • Haha zawsze coś zawsze ktoś:) jeżdżę tam codziennie i nie zauważyłem spożywania alkoholu stwarzania zagrożeń itp. Jak się chce psa zbić to zawsze kij się znajdzie. Ludzie tam stojący są normalniejsi niż panowie Polacy po 2 stronie ulicy aż żal tamtych do pracy brać pożal się Boże fachowcy od 7 boleści smierdziele pijane czego nie można powiedzieć o ukraińskich pracownikach. Tym ludziom jak najbardziej trzeba stworzyć warunki aby mieli gdzie czekać na pracę. Bez ukraińskiego pracownika było by bardzo źle.

 4. Panie Burmistrzu wystarczy przyjść postać tak od 6.30 do 11 i popatrzeć co się tutaj dzieje i sprawa straci “delikatność”.
  Ale najpierw trzeba mieć przekonanie że chce się coś zrobić.
  Ozdrawiam Pański wyborca.

 5. pogonic nierobow moze jeszcze im dajcie mieszkania socjalne i zapomoge zeby mieli z czego zyc a Polak niech zyje w kartonach wykopac na kopach niech wracaja na ukrajne nam tylko zabieraja prace juz wszedzie jest ich pelno

 6. Jak można tolerować bandy pijanych Ukraińców w tym miejscu. Mój synek ma tam chodzić do przedszkola przejście przez skwerek jest niebezpieczne i demoralizujące. Proszę nie pleść bzdur Panie Burmistrz tylko wysłać straż miejską i policję aby zrobiła z tym porządek. Teraz nasyła Pan ją na parkujących, którzy nie wzięli biletu, lub niepełnosprawnych, którzy zaparkowali poza kopertą bez biletu a ustawowo mają to darmowo.

  • Ciekawe jak by taka sytuacja miała miejsce pod posesją Pana Burmistrrza, Komendanta Policji, Straży miejskiej, Proboszcza? Czy też sprawa by była „delikatna”.

 7. Przyjechali tu i zamiast się cieszyć że jest robota to oni nie bo za mało kasy.. To niech spadają na Ukrainę putinowi rowy kopać. Robić chcą po 12 h bo przez 8 nie zarobią. A przez 12 h robią mniej roboty niz ja przez 8 bo tak się opierdalaja…

 8. Jak się uzyskało w ostatnich wyborach 71,14 %, to problemy braku miejsc dla parkujących przy dworcu PKP czy legalny/nielegalny, rynek pracy, przy starej mleczarni, czy 300% podwyżka na wywóz śmieci, zapewne niezmącą zadowolenia Wyborców i Wybrańca…….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię