Co z węglem po preferencyjnych cenach?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Samorząd Konstancina-Jeziorny przystępuje do programu zakupu i sprzedaży węgla kamiennego mieszkańcom gminy po preferencyjnej cenie. Obecnie trwają przygotowania do realizacji tego zadania. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

W piątek (4 listopada) gmina Konstancin-Jeziorna opublikowała w Biuletynie Informacji Publicznej informację o zamiarze zakupu paliwa stałego (węgla kamiennego) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. Magistrat prowadzi obecnie przygotowania do organizacji sprzedaży węgla mieszkańcom na preferencyjnych zasadach. O dalszych działaniach w powyższej sprawie będą informowali na bieżąco.

Zgodnie z przepisami węgiel po preferencyjnej cenie, nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę plus koszt transportu z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego, będzie mogła kupić osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy, lub która ma wpisane/zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła jako główne źródło ciepła – źródło węglowe. Na jedno gospodarstwo domowe przypadają łącznie 3 tony węgla, z czego: 1,5 t – zakup do 31 grudnia 2022 r. i kolejne 1,5 t – od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Więcej szczegółów już wkrótce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię