Co z wypłatami świadczeń? Kiedy zostaną wznowione

0

PIASECZNO Na początku sierpnia Gmina Piaseczno poinformowała o zawieszeniu wypłat świadczeń za zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców. Kiedy zostaną wznowione?

Z początkiem sierpnia w gminie Piaseczno zostały zawieszone wypłaty świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.
– Gmina Piaseczno realizuje zadanie z zakresu administracji rządowej dot. wypłaty świadczenia pieniężnego za zapewnienie na własny koszt zakwaterowania i wyżywienia Obywatelom Ukrainy – informuje Hanna Kułakowska-Michalak Zastępca Burmistrza. – Środki na realizację tego zadania zapewnia wojewoda. Do dnia dzisiejszego do Gminy wpłynęło 2680 wniosków na kwotę 14 137 400,00 zł. Rozpatrzonych zostało 2151 wniosków i wypłacono wnioskodawcom kwotę 12 003 080,00 zł. Do rozpatrzenia pozostało 529 wniosków.
 Niestety od 01.07.2022 r. Wojewoda do Gminy Piaseczno nie przesłał żadnej transzy środków finansowych o które Gmina wnioskowała.
– Wypłata ww. świadczenia nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych na ten cel – zapewnia Hanna Kułakowska-Michalak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię