PIASECZNO Dzięki porozumieniu podpisanemu pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawą a gminą Piaseczno właściciele zwierząt z naszej gminy mogą od września tego roku poszukiwać swoich zagubionych czworonożnych przyjaciół w warszawskim schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”.


Przypominamy, że zagubione zwierzęta z terenu gminy Piaseczno, których właściciel jest nieznany, zostają odłowione i przewiezione do schroniska. Jeśli są zaczipowane, łatwo jest ustalić właściciela. Jeśli natomiast opiekun się nie znajdzie, przechodzą one szereg zabiegów, czekając na nowy dom.

Należy pamiętać, że już po piętnastu dniach od daty przybycia czworonoga do schroniska placówka ma prawo oddać zwierzę do adopcji! Dlatego gdy pies lub kot zaginie, ważne jest, aby działać szybko. Każdy, kto zgubił zwierzę, powinien skontaktować się ze schroniskiem i zajrzeć do specjalnego działu „Ostatnio znalezione” na stronie schroniska „Na Paluchu”. W miejscu tym publikowane są opatrzone zdjęciami podstawowe informacje o zwierzakach, które przebywają w 15-dniowej kwarantannie.

Kontakt do schroniska oraz instrukcje, co zrobić, gdy pies lub kot zaginie, można znaleźć zarówno na stronie internetowej gminy Piaseczno (www.piaseczno.eu), jak i na stronie schroniska (www.napaluchu.waw.pl).

Obecnie w schronisku „Na Paluchu” na adopcję czeka ponad 700 zwierząt. Osoby zainteresowane przygarnięciem psa lub kota mogą zapoznać się z procedurą adopcyjną dostępną na stronie placówki. Schronisko udostępnia także bazę zwierząt do adopcji wraz z ich opisami i fotografiami.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię