Coraz bliżej autobusu do Otwocka

2

GÓRA KALWARIA Dwa miesiące temu pisaliśmy o planach przywrócenia połączenia autobusowego między Górą Kalwarią, a Otwockiem. Teraz gmina poinformowała, że uruchomienie nowej linii zaplanowano na 1 czerwca


Kilka dni temu Góra Kalwaria została przyjęta w skład Związku Powiatowo-Gminnego „Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe”. Otwiera to możliwości dofinansowania nowego połączenia z Góry Kalwarii do Otwocka przez Karczew.
Na razie jednak to dofinansowanie nie zostało przyznane – informuje Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Mimo to od 1 czerwca zdecydowaliśmy się uruchomić nowe połączenie. Na razie autobus będzie finansowany z budżetu gmin Góra Kalwaria i Karczew.
Z początku między Górą Kalwarią, a Otwockiem będzie realizowanych sześć kursów dziennie w każdą stronę. Jak uda się pozyskać dodatkowe pieniądze, liczba kursów wzrośnie. Autobusy na tej trasie jeździły już około 20 lat temu, ale połączenie zostało zlikwidowane.
Zależało nam na przywróceniu tej linii, bowiem Otwock dysponuje rozwiniętą siecią szpitali, a Góra Kalwaria ma liceum, budowlankę, szkołę gastronomiczną. Z tej bazy edukacyjnej z powodzeniem może korzystać młodzież zza Wisły – dodaje Piotr Chmielewski.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze. Jeździłem ta trasą do Ostrówka, i dalej do Baniocha. Teraz to problem trzeba organizować specjalnie transport …
    Pozdrawiam
    Wincenty Bąbik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię