Coraz bliżej hufca. Konstancińscy harcerze szukają siedziby

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W Konstancinie zaczyna odradzać się harcerstwo. W tej chwili należy do niego ponad 100 dzieci, zrzeszonych w czterech drużynach. Gdy powstanie hufiec, harcerze będą potrzebowali siedziby, w której mogliby się spotykać


Aby założyć hufiec harcerski należy spełnić określone warunki. Musi być w nim 10 jednostek – gromad zuchowych i drużyn harcerskich. Do tego dochodzi określona liczba instruktorów.
– Chcemy, aby docelowo przy każdej szkole w Konstancinie-Jeziornie działała gromada zuchów oraz drużyny harcerzy i harcerek – deklaruje harcmistrz Robert Bokacki.
– Jeszcze w tym miesiącu zamierzamy założyć także drużynę wędrowną dla młodzieży w wieku powyżej 15 lat – dodaje
.
Od kilku miesięcy harcerstwo na terenie gminy zaczyna się odradzać. Ostatni hufiec został rozwiązany w 2011 roku. Później jedna drużyna harcerska działała tylko w szkole przy ul. Wojewódzkiej. Teraz są już cztery drużyny i za chwilę powstanie kolejna.
– Dlatego czynimy starania, zmierzające do pozyskania siedziby – przekonuje harcmistrz. – Rozmawialiśmy o tym ostatnio z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem i jego zastępcą Ryszardem Machałkiem. Burmistrz zadeklarował swoje poparcie, jednak otwarcie przyznał, że nie widzi możliwości przydzielenia nam lokalu na własność. Dodał, że na terenie gminy jest 26 organizacji pozarządowych i nie może nic nikomu obiecywać.
Nadzieją dla konstancińskich harcerzy może być willa Gryf, której remont powoli dobiega końca. Willa ma zostać przekazana Konstancińskiemu Domowi Kultury.
– Oczywiście będziemy rozmawiać z KDK na temat użyczenia jakiegoś pomieszczenia – zapewnia Robert Bokacki. – Mam nadzieję, że skutek tych pertraktacji będzie pozytywny. Na razie razem z domem kultury przygotowujemy imprezę z okazji dnia dziecka, która odbędzie się 2 czerwca w Parku Zdrojowym.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Nasi harcerze pokonali pieszo ponad 220 km

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię