Coraz bliżej modernizacji PCU. Radni zgodzili się na gigantyczną pożyczkę

3

PIASECZNO Radni zgodzili się poręczyć pożyczkę, którą Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Usługowe planuje zaciągnąć w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację PCU


Pożyczka ma zostać zaciągnięta na kwotę nieco ponad 23,4 mln zł i zostanie spłacona przez PCU do 2037 roku. PCU planuje tak rozbudować system ciepłowniczy, aby był efektywny energetycznie i ekonomicznie.
– Odchodzi się od paliw kopalnych, dlatego modernizacja PCU jest niezbędna – przekonywał podczas sesji Daniel Putkiewicz. – Spółka będzie spłacała ten kredyt z zarobionych pieniędzy. My musimy go zabezpieczyć. Trzeba zadbać o nasz system ciepłowniczy i dostosować go do obowiązujących wymogów.
Marek Trendel, prezes PCU poinformował radnych, że planowana inwestycja potrwa do 2025 roku, a spłata pożyczki zacznie się rok później.
Pierwszy agregat kogeneracyjny planujemy włączyć już w przyszłym roku – mówił.
Wówczas będziemy sprzedawać nie tylko ciepło, ale i prąd. Chcemy uciec od tzw. handlu uprawnieniami, co tylko w ubiegłym roku kosztowało nas 1,2 mln zł.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię