Coraz bliżej nowej jednostki straży pożarnej

0

GÓRA KALWARIA W Górze Kalwarii powstanie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza będąca niejako filią Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Rozpoczęło się kompletowanie dokumentacji, poprzedzające budowę strażnicy


Przygotowania do wybudowania siedziby JRG na terenie Góry Kalwarii trwają od kilku lat. Miałaby ona operować nie tylko w południowej części powiatu piaseczyńskiego, ale też wspomagać swoimi działaniami strażaków z powiatów otwockiego i grójeckiego. Na zarezerwowanej na ten cel działce (przekazanej przez powiat), znajdującej się na terenie leśnym niedaleko węzła „Stadion”, miałby powstać budynek z garażami o powierzchni użytkowej około 1600 m kw., wspinalnia z dobiegiem i wielofunkcyjne boisko. Inwestycja ma zostać sfinansowana w ramach rządowego programu modernizacji służb mundurowych.
Niedawno Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie wystąpiła do gminy Góra Kalwaria o wydanie warunków zabudowy.
– Mamy na to 65 dni, jednak dokumenty powinny zostać przygotowane wcześniej – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. Następnym krokiem ma być odlesienie działki. Pierwotnie nowa JRG miała zostać wybudowana do końca 2024 roku. Jednak ciężko będzie dotrzymać tego terminu.
– Nie mamy jeszcze projektu komendy, a nawet wstępnej wizualizacji – przyznaje mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik piaseczyńskich strażaków. – Cały czas konsultujemy się w tym zakresie i innymi jednostkami, które w ostatnim czasie budowały takie obiekty. Analizujemy poszczególne rozwiązania i zastanawiamy się, które z nich się u nas sprawdzą. Można powiedzieć, że pracujemy nad założeniami projektowymi. Jednocześnie zaczęliśmy kompletować dokumentację.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię