Coraz bliżej nowych dróg, rond i chodników. Starosta podał na jakim są etapie

4

POWIAT Kilka dni temu starosta Ksawery Gut poinformował, że gotowe są już projekty dla kilku planowanych inwestycji drogowych. – Teraz jesteśmy na etapie uzyskiwania zridów – dodaje starosta


Projekty budowlane zostały wykonane dla przebudowy ulicy Szkolnej w Lesznowoli (I etap), budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Mazowieckiej i Żwirowej w Bobrowcu, chodników wzdłuż ulic Leśnej w Jazgarzewszczyźnie i Postępu w Woli Mrokowskiej. Wzdłuż Jana Pawła II w Piasecznie ma powstać ścieżka rowerowa, kolejne ronda powstaną także w Krupiej Wólce, Piskórce i na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Masztową. Planowana jest także przebudowa Masztowej od Wojska Polskiego do ul. Przyszłości w Łazach.
– To nie koniec, wiele projektów jest w trakcie realizacji – zapowiada Ksawery Gut, zastanawiając się czy w dobie kryzysu rada powiatu zabezpieczy środki na ich wykonanie.
Lista dróg i skrzyżowań, na których przebudowę czekają mieszkańcy, jest jednak dłuższa.
– Jednym z gorszych jest skrzyżowanie Postępu i Krasickiego – podnosi jeden z mieszkańców. – A kiedy ono doczeka się przebudowy?
– Przebudowa tego skrzyżowania musi być robiona w koordynacji z budową trasy S7 – wyjaśnia starosta Gut. – Mam nadzieję, że w 2022 roku w tym miejscu będzie już rondo.
Inne pytanie mieszkańca dotyczy budowy mostu na ul. Dworskiej w Chylicach.
– W wyniku spadku dochodów zaproponowałem rozpoczęcie tej inwestycji w tym roku i dokończenie jej w przyszłym – informuje Ksawery Gut. – Rada powiatu zaakceptowała takie rozwiązanie, więc będziemy działać.
Z kolei inna mieszkanka zwraca uwagę na dziurową drogę przez Siedliska. Jak się okazuje, projekt modernizacji tej arterii również jest na ostatniej prostej.
– Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie tam nowa jezdnia i chodnik – dodaje starosta.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Planować to sobie można. Zridy uzyskiwać tym bardziej, bo zridy starosta sam sobie podpisuje.
    Słodką tajemnicą pana starosty pozostaje, skąd na to wszystko weźmie kasę. A wróbelki ćwierkają, że kasy za cholerę nie ma. Może w Providencie pożyczą? Alternatywą jest niepłacenie wykonawcom i właścicielom wywłaszczanych działek.

  2. Ile milinów rocznie starosta dostaje z Gminy Piaseczno i chyba z tych pieniędzy robi drogi. Chcę poinformować, że jak żadnego roku drogi powiatowe (pobocza) nie są pokoszone, na drogach powiatowych dziura za dziurą. Droga od Łbisk do Piskórki nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, totatlny bałagan. Chcę podkreślić, że poprzedni Starosta lepiej zarządzał.

  3. Nie zauważyłem działań w gminie Góra Kalwaria.
    Kiedy Starostwo weźmie się za realizacje zaległych zadań w Czaplinie – uzgodnionych do realizacji rok temu i wcześniej?? To nie są wyzwania przerastające potencjał Starostwa – toteż nie rozumiem braku realizacji i odpowiedzialności za realizację rzeczy uzgodnionych. Komentarzy mieszkańców nie cytuję ….. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię