Coraz bliżej przebudowy dwóch niebezpiecznych skrzyżowań

4

POWIAT Prawie gotowy jest projekt przebudowy skrzyżowania przy stacji Orlenu w Baniosze na drodze 79. Na podobnym etapie zaawansowania są prace zmierzające do przebudowy drugiej niebezpiecznej krzyżówki na tej samej drodze, w Żabieńcu


Tydzień temu, podczas spotkania z kierownictwem warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, doszło do uzgodnienia ostatecznej geometrii skrzyżowania drogi 79 z ulicami Graniczną i Wesołą w Baniosze. Generalna dyrekcja zaakceptowała także geometrię skrzyżowania drogi 79 z ulicami Główną i Polną w Żabieńcu.
Teraz projekty pójdą do uzgodnień branżowych – zapowiada starosta Ksawery Gut. – Jak uzyskają akceptację, będziemy je wyceniać. Wówczas dowiemy się, ile będzie kosztowała nas przebudowa tych skrzyżowań.
Obydwie inwestycje będą realizowane przez powiat piaseczyński. Na razie trudno powiedzieć, czy zostaną wykonane już w przyszłym roku, ale z naszych informacji wynika, że jest na to spora szansa. Pewne jest natomiast to, że upłynnią ruch na drodze 79 i poprawią bezpieczeństwo do czasu, aż GDDKiA przebuduje cały odcinek drogi krajowej od Piaseczna do obwodnicy w Kątach.

TW

4 KOMENTARZE

  1. A tak zapowiadali że po oddaniu obwodnicy Góry Kalwarii wezmą się od razu za rozbudowę trasy GK-P-no… Coś czuję że szybko się tej rozbudowy nie doczekamy skoro łatamy bezpieczeństwo częściowo… 🙁

  2. Z jakiej przyczyny nie zrobicie tam ronda? Co, śfagry i kuzyny z koparkami słabo na tym zarobią? Zamiast dbać o udogodnienia dla mieszkańców i innych użytkowników dróg, to robicie jak po złości… jescze kilka lat i sygnalizacja świetlna na tej drodzie będzie co 500 metrów, wręcz uniemożliwiając przejazd tą trogą… a przejazd z GK do Piaseczne będzie trwał około godziny !!!
    Światła stawia się tam, gdzie nie ma miejsca na rondo… !!! Niech te ,,inżyniery drogowe,, za kury i kaczki kształcone, wezmą sobie tłumacza i pojadą na wycieczkę obiazdiwą np. do Anglii aby zobaczyć jak ładnie można usprawnich ruch drogowy rondami, bez robienia ekstremalnych przeróbek skrzyżowania…. (ale, w takim przypadku, śfagry i kuzyny z koparkami nie zarobią i co gorsza, nic nie ,,odpalą,, z takiej fuchy…)

    • Wieczna marudo, z Piaseczna do Góry K. ma być w przyszłości dwupasmowa droga bezkolizyjna, więc po co teraz jakieś rondo robić a za np dwa lata wszystko zmieniać…
      Wiadomo żeTy wiesz wszystko najlepiej więc nie wiem czemu nią założysz firmy budowlanej i nie przebudujesz tak by było super;) hahahahahahaha…..:)

  3. Ciekawe kiedy będzie możliwe wykonanie skrętu w lewo na skrzyżowaniu ulic Puławska/ Okulickiego jadąc od Góry Kalwarii > Magdalenka. Przy obecnym układzie sygnalizacji świetlnej w godzinach szczytu wykonać tę manewr mogą lub nie ze trzy samochody osobowe bądź jedna lub dwie ciężarówki. Z uwagi że sygnał zielony jest nadawany jednocześnie w obu kierunkach ulicy Puławskiej przy panującym na tym ciągu natężeniu ruchu wykonanie w/w manewru skrętu zwykle wiąże się z wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu na pojazdach jadących z przeciwnego kierunku jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię