Coraz bliżej przebudowy skrzyżowania przy Tolku

1

LESZNOWOLA Starosta wydał zezwolenie na rozbudowę skrzyżowania ulic Słonecznej (droga 721) i Postępu w Kolonii Lesznowola. To bardzo niebezpieczne miejsce, w którym często dochodzi do wypadków


Jest to jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na terenie powiatu. Niestety, także jedno z najbardziej niebezpiecznych. Samochody dojeżdżające do prowizorycznie zamontowanej sygnalizacji świetlnej, która na dodatek często nie działa, mają przynajmniej z dwóch stron ograniczoną widoczność. Krzyżujące się drogi nie mają lewoskrętów, a jeżdżące drogą 721 tiry, często wjeżdżają na krzyżówkę przy czerwonym świetle. Skutek? Każdego roku dochodzi tu do kilku groźnych wypadków. Najbardziej tragiczny wydarzył się w kwietniu ubiegłego roku. Zginęły w nim dwie młode kobiety.
W 2014 roku gmina Lesznowola podpisała porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, w ramach którego zobowiązała się do wykonania projektu rozbudowy skrzyżowania. Ten etap prac miało zakończyć wydanie przez starostę tzw. ZRID-u, czyli zgody na realizację inwestycji drogowej. ZRID został wydany kilka dni temu. Kolejnym krokiem jest przebudowa skrzyżowania. Nie wiadomo jednak, kto miałby jej dokonać, bowiem w Kolonii Lesznowola przecinają się drogi wojewódzka i powiatowa.
– Trudno mi wskazać, kto będzie realizował to zadanie i w jakim terminie – mówi Monika Burdon, rzeczniczka MZDW. – Musimy spotkać się z gminą oraz powiatem i dokonać stosownych ustaleń. Wówczas będzie można powiedzieć więcej na temat przebudowy skrzyżowania.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Jak zwykle u nas. Mądra organizacja podziałów wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Teraz będą się oglądać, kto ma kasę wyjąć. Miejmy nadzieję, że nie do czasu kiedy pozwolenia wygasną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię