Coraz bliżej przebudowy skrzyżowania przy Tolku

2

LESZNOWOLA Starosta wydał zezwolenie na rozbudowę skrzyżowania ulic Słonecznej (droga 721) i Postępu w Kolonii Lesznowola. To bardzo niebezpieczne miejsce, w którym często dochodzi do wypadków


Jest to jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na terenie powiatu. Niestety, także jedno z najbardziej niebezpiecznych. Samochody dojeżdżające do prowizorycznie zamontowanej sygnalizacji świetlnej, która na dodatek często nie działa, mają przynajmniej z dwóch stron ograniczoną widoczność. Krzyżujące się drogi nie mają lewoskrętów, a jeżdżące drogą 721 tiry, często wjeżdżają na krzyżówkę przy czerwonym świetle. Skutek? Każdego roku dochodzi tu do kilku groźnych wypadków. Najbardziej tragiczny wydarzył się w kwietniu ubiegłego roku. Zginęły w nim dwie młode kobiety.
W 2014 roku gmina Lesznowola podpisała porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, w ramach którego zobowiązała się do wykonania projektu rozbudowy skrzyżowania. Ten etap prac miało zakończyć wydanie przez starostę tzw. ZRID-u, czyli zgody na realizację inwestycji drogowej. ZRID został wydany kilka dni temu. Kolejnym krokiem jest przebudowa skrzyżowania. Nie wiadomo jednak, kto miałby jej dokonać, bowiem w Kolonii Lesznowola przecinają się drogi wojewódzka i powiatowa.
– Trudno mi wskazać, kto będzie realizował to zadanie i w jakim terminie – mówi Monika Burdon, rzeczniczka MZDW. – Musimy spotkać się z gminą oraz powiatem i dokonać stosownych ustaleń. Wówczas będzie można powiedzieć więcej na temat przebudowy skrzyżowania.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle u nas. Mądra organizacja podziałów wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Teraz będą się oglądać, kto ma kasę wyjąć. Miejmy nadzieję, że nie do czasu kiedy pozwolenia wygasną.

  2. cyt.: “, a jeżdżące drogą 721 tiry, często wjeżdżają na krzyżówkę przy czerwonym świetle”
    Nie jestem kierowcą samochodu ciężarowego ale muszę stanąć w obronie. Z własnych obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że na czerwonym świetle przejeżdża zdecydowanie więcej samochodów osobowych – zarówno na tym skrzyżowaniu jak i na skrzyżowaniu drogi 721 z ul. Lipową w Magdalence. Nie zmienia to oczywiście faktu, że ludzie przejeżdżają na czerwonym czy jak to czasem nazywają na późnym pomarańczowym czy też różowym. Osobiście uważam, że jedyne słuszne rozwiązanie to rondo ale to moje własne przekonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię