Coraz bliżej przebudowy ulicy w centrum miasta

4

PIASECZO Już niedługo rozpocznie się modernizacja alei Róż, która zostanie poszerzona i zyska nowe miejsca parkingowe. Przymiarki do tej inwestycji trwały kilka lat


Aleja Róż zostanie prawdopodobnie przebudowana już w najbliższe wakacje

– Ulica Sikorskiego została przebudowana w ubiegłym roku, a w rejonie alei Róż nic się nie dzieje. Nie tak miało być. Wszyscy mieszkańcy z utęsknieniem oczekują tej inwestycji – mówi pan Szymon.
Aleja Róż miała zostać przebudowana w tym roku i nic się w tej kwestii nie zmieniło. W budżecie gminy zarezerwowano na tę inwestycję około 1,4 mln zł.
– Mamy już koncepcję, a w lutym będziemy chcieli pokazać ją mieszkańcom i przeprowadzić konsultacje – zapewnia burmistrz Daniel Putkiewicz. Potem będzie kompletowana dokumentacja, zaś wczesną wiosną – w kwietniu lub maju – gmina chce ogłosić przetarg na wykonawcę zadania. Jeśli wszystko dobrze pójdzie droga zostanie przebudowana w wakacje (prace potrwają prawdopodobnie około 2-3 miesięcy). Jeszcze do końca nie wiadomo jaki ostateczny kształt będzie miała nowa aleja Róż, bo to w znacznej mierze zależy od mieszkańców. Na pewno przy drodze pojawią się nowe miejsca parkingowe. Dużo mówi się także o potrzebie podniesienia bezpieczeństwa pieszych, którzy przechodzą przez ulicę podążając do pobliskiego parku czy na plac zabaw.

TW

4 KOMENTARZE

 1. Zlikwidowac zasiać trawę i posadzić drzewa. Te miejsca co powstały przy bazarku to jakiś uczony projektował. Powinny być po skosie . A tam nie dość, że wąsko to i ciężko się złamać się by zaparkować większym autem. I te czarne ograniczniki ktore się rozpadły pod naporem kół.

  • Tak trawa i drzewa, było by miło – ale z perspektywy okolicznych mieszkańców była by katastrofa bo co mieli by zrobić, gdzie zaparkować swoje samochody? Znalezienie popołudniu miejsc parkingowych w okolicach szkolna/fabryczna/powstańców Warszawy/Sikorskiego/al.róż itp teraz już graniczy z cudem. Zabranie kilkudziesięciu miejsc ze ścisłego centrum osiedla utrudniła by to tylko jeszcze bardziej. – delikatnie mówiąc

 2. Jeśli to będzie tak bezpieczne jak wyjaz z przedszkola przy nowo powstałym rondzie Główna/Gołkowka to lepiej niech nic ci fachowcy z gminy nie ruszają.
  Bo tam zbudowali kuriozum, tylko czekać nieszczęścia.

 3. Aleja Róż to centrum miasta? A wygląda jak boczna zaniedbana uliczka o która nikt nie dba.

  Mało jest drzew i krzaków w okolicy? Dwa kilometry na południe rowerem lub na piechotę i są piękne lasy. Nie wspominając już o przepieknym parku . A pod blokiem to ja poprosze cywilizowane miejsca do parkowania, a nie krzaczory. Poza tym poproszę równe chodniki, a nie przy jednym bloku kostka przy nastepnym popękany asfalt i stare płyty z lat 80. Okolice Alei Róż i i tego kwadratu Powstańców, Okulickiego, Wojska Polskiego, Szkolna to najbardziej zaniedbane jeśli chodzi o infrastrukturę miejsce, poza tym bez ładu ani składu. Tu chodnik tak, tu siaki, tu z jednej strony ulicy tu z drugiej. To samo dotyczy dojścia z Alei Róż do przystanków na Wojska Polskiego. Może ktoś w końcu zajmie się tą błotnistą, odrażającą ścieżką z tyłu basenu. A jest to najkrótsza droga do przystanków. Wieczorem strach tamtędy iść bo można portfel stracić. Ciekawe jest to że po drugiej stronie Wojska Polskiego jest to jakoś sensowniej zrobione włącznie z nowymi chodnikami z kostki.

  Co do bezpieczeństwa to jeśli sami piesi zapatrzeni w smartfony i dzieciaki wbiegające nagle na jezdnię nie zaczną sami mysleć to żadna barierka tego nie zmieni. Zwłaszcza że barierki na Szkolnej postawiono tak bez sensu, że piesi dopiero teraz wchodzą byle gdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię