Coraz bliżej rajdu Monte Calvaria. Można jeszcze się zapisywać

1

POWIAT W sobotę 25 lutego odbędzie się kolejna, 55. edycja Rallye Monte-Calvaria. Dla uczestników przygotowano 17 prób sprawnościowych na terenie Góry Kalwarii, Mysiadła, Piaseczna oraz Słomczyna pod Grójcem. W tym roku, po pięciu latach nieobecności, powróci też kultowa próba na ulicy księdza Sajny w Górze Kalwarii


W 2022 roku, po kilkuletniej przerwie, rajd Monte Calvaria powrócił do Góry Kalwarii, Piaseczna i Lesznowoli. Chociaż niewiele osób o tym wie, jest to najstarsza, amatorska impreza rajdowa w Polsce, organizowana od roku 1964. W poprzedniej edycji spod ratusza w Górze Kalwarii wystartowały 84 załogi. Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach związanych z pojemnością silnika oraz kategorii Legend (samochody sprzed roku 1991). Z zaplanowanych 16 prób udało się rozegrać 15. Plany organizatorom pokrzyżował… wiatr. Zerwał on ze szkoły w Górze Kalwarii dach, a fragmenty konstrukcji spadły na trasę przejazdu. W tym roku powinno obyć się bez niespodzianek. Co więcej, do Góry Kalwarii wraca kultowa próba na ulicy księdza Sajny.
– Jest to najbardziej prestiżowa próba w całym rajdzie – mówi Arek Kiełbus z Automobilklubu Polskiego. Baza rajdu ma mieścić się w hotelu Arche na terenie byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii. Start zaplanowano przed godz. 8 rano spod budynku ratusza. Pierwsza próba odbędzie się o godz. 8 na terenie dawnej jednostki. Potem załogi przejadą na teren przy oczyszczalni ścieków w Piasecznie, a następnie na teren po KPGO Mysiadło w gminie Lesznowola. Około godz. 10 zawody przeniosą się do Słomczyna, gdzie rozegrane zostaną kolejne próby, aby po południu znów powrócić do Góry Kalwarii, a potem do Piaseczna i Mysiadła. Ostatnia próba na ul. Sajny rozpocznie się około godz. 15.30 i potrwa do 20. Potem zaplanowano dekorację zwycięzców w hotelu Arche. Uczestnicy rajdu będą ścigali się w siedmiu kategoriach podstawowych i czterech dodatkowych. Puchar najlepszej załodze z Góry Kalwarii ma wręczyć burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.
Do tej pory swój udział w rajdzie zadeklarowało 90 załóg. Trasa jest zaplanowana na 95. Ostatni chętni muszą się zatem pospieszyć, mimo że zapisy przyjmowane są do 22 lutego.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię