Coraz bliżej ronda w Gołkowie

1

PIASECZNO Gmina wykupiła prywatną nieruchomość z budynkiem mieszkalnym, stanowiącą przeszkodę dla budowy ronda na styku ulic Pod Bateriami, Gołkowskiej, Głównej oraz Pułku IV Ułanów w Gołkowie


Jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w powiecie piaseczyńskim od lat czeka na przebudowę

O potrzebie budowy przy stacji Wadex bezkolizyjnego, bezpiecznego ronda mówi się od dawna. Teraz jest na to idealny moment, ponieważ Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich kompleksowo remontuje ulicę Pułku IV Ułanów. Rondo, które będzie kosztować prawdopodobnie około 3,5 mln zł, mają sfinansować do spółki gmina i powiat. Gmina zarezerwowała na tę inwestycję w budżecie 2 mln zł, a powiat – 1,5 mln zł.
Radna Magdalena Woźniak poinformowała kilka dni temu, że gminie udało się bezkonfliktowo i bez wchodzenia na drogę sądową wykupić prywatną nieruchomość (970 m kw. z budynkiem), przylegającą do skrzyżowania ulic Głównej i Pod Bateriami w Gołkowie. Projekt ronda jest już gotowy, a teraz – gdy gmina dysponuje już niezbędnym terenem – rozpoczęły się starania o uzyskanie zgody na realizację inwestycji (ZRID). Kolejnym krokiem ma być ogłoszenie przez powiat przetargu na wykonawcę. Ksawery Gut z zarządu powiatu, który odpowiada za inwestycje liczy, że ZRID zostanie wydany w połowie września.
– We wrześniu będziemy chcieli również ogłosić przetarg – dodaje. Realizacja zadania ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności PGE będzie musiało przełożyć sieci energetyczne, trzeba będzie także pobudować kanalizację deszczową.
– Roboty drogowe zaczną się pewnie dopiero w przyszłym roku – prognozuje Ksawery Gut. – Budowa ronda zakończy się w wakacje.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię