Coraz bliżej rozbudowy szkoły w Gołkowie

0

PIASECZNO Ogłoszono przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołkowie. Kwota zaproponowana przez wykonawcę jest jednak o prawie 3 mln zł wyższa od zarezerwowanej na ten cel w budżecie gminy


Tak ma wyglądać szkoła w Gołkowie po rozbudowie

O konieczności rozbudowy szkoły w Gołkowie mówi się od dawna. W tegorocznym budżecie gmina zarezerwowała na ten cel około 4 mln zł.
– W czerwcu odbył się pierwszy przetarg, do którego przystąpiła tylko jedna firma, życząc sobie za wykonanie zadania ponad 12 mln zł – mówi radny Michał Rosa. – Przetarg został unieważniony.
Ogłoszono nowy przetarg, na który wpłynęło kilka ofert. Dwie z nich oscylują wokół 7 mln zł. Brakujące środki – około 2,9 mln zł – zostały dołożone podczas środowej sesji rady miejskiej.
– Dzięki temu będzie można dokończyć procedurę przetargową i podpisać umowę z wykonawcą – mówi Michał Rosa. – Wykonawca powinien wkroczyć na plac budowy jeszcze jesienią.
Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w przyszłym roku, ale przez opóźnienia wynikające z ciągnącej się procedury przetargowej, może potrwać nieco dłużej. W szkole ma zostać powiększona .m.in. stołówka (do 150 miejsc) oraz kuchnia. Powstanie też nowa sala, w której będą organizowane zajęcia rozwijające motorykę dzieci.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię