Coraz bliżej święta… Szykuje się sporo atrakcji

1

POWIAT Prawie wszystkie gminy z terenu powiatu piaseczyńskiego przygotowują się na nadejście świąt Bożego Narodzenia, planując liczne imprezy i wydarzenia. Wśród nich będą kiermasze, koncerty, warsztaty, konkursy, spotkania ze świętym Mikołajem i mnóstwo dobrej zabawy


W Piasecznie w tym roku nie odbędzie się uroczyste odpalenie choinki na placu Piłsudskiego, co nie oznacza, że świąteczne drzewko się tam nie pojawi. Po prostu gmina chce uniknąć dużego skupiska osób w jednym miejscu. Z tego samego powodu nie przewidziano też towarzyszących odpaleniu choinki atrakcji, w tym występów scenicznych i konkursów z nagrodami. Na miejskim rynku odbędzie się natomiast doroczny kiermasz. Zaplanowano go na niedzielę 12 grudnia (w godz. 11-16). Cały czas kompletowana jest lista wystawców, ale na pewno nie zabraknie oryginalnego rękodzieła, ozdób świątecznych, wypieków, tradycyjnych wędlin i innych rarytasów.
Jarmark Bożonarodzeniowy, po rocznej przerwie spowodowanej COVID-19, planowany jest również w Konstancinie-Jeziornie. Odbędzie się on tydzień później niż w Piasecznie, a więc 19 grudnia w Parku Zdrojowym. Na wystawców czeka 20 domków wystawienniczych, które staną przy głównej alei parku. Podczas imprezy nie zabraknie występów lokalnych zespołów, koncertu kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli, warsztatów (przygotowywanie ozdób choinkowych) oraz św. Mikołaja. Będzie też barwna parada świąteczna i miejska wigilia.
W Górze Kalwarii uroczyste odpalenie choinki na miejskim rynku zaplanowano na sobotę 4 grudnia (godz. 17). Na dzieci będzie czekał domek Mikołaja i liczne atrakcje, które na razie są owiane tajemnicą. Wcześniej, tego samego dnia, odbędą się warsztaty ekologiczne, które poprowadzi znana youtuberka Kinga Sawczuk. Pod jej okiem będzie można wykonać oryginalne ozdoby z elektroodpadów, które zawisną na świątecznym drzewku. A to, tradycyjnie już, będzie przede wszystkim żywe, pięknie oświetlone i wysokie na kilkanaście metrów. Dzień później, w niedzielę 5 grudnia zaplanowano bezpłatny koncert dla mieszkańców w ośrodku kultury (o godz. 16). W roli głównej wystąpi lokalny Airband.
Na bożonarodzeniową imprezę zaprasza także gmina Prażmów. Rozpocznie się ona w niedzielę 12 grudnia o godz. 11 i potrwa do wieczora. W organizację jarmarku czynnie zaangażuje się lokalna społeczność, w tym uczniowie z dwóch prażmowskich szkół. Na mieszkańców będzie czekało grzane piwo, wino, czekolada i pyszne pierniczki oraz dostępne w ogrzewanym namiocie potrawy świąteczne. Dla tych, którzy nie gustują w pierogach z kapustą i barszczu, zostanie rozstawiony grill oraz żołnierski kocioł z gorącą krochówką. Organizatorzy imprezy postawili sobie za punkt honoru, aby nie zabrakło na niej oryginalnych ozdób, rękodzieła, pięknych zabawek, ciekawych książek, ekologicznych serów, wędlin i wypieków. Na scenie będą odbywały się występy i konkursy z nagrodami. A o godz. 14 przed urzędem gminy w Prażmowie wystąpi Magda Femme, która zaśpiewa z dziećmi bożonarodzeniową kolędę.
Cykl wydarzeń kulturalnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia planuje również gmina Tarczyn. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Na razie nie wiadomo, czy jakieś atrakcje dla mieszkańców przygotuje gmina Lesznowola.

CZYTAJ TAKŻE:  Przygotowują akcję „Wymień makulaturę za choinkę”

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię