Coraz bliżej szkoły w Zamieniu. Gmina wybrała wykonawcę!

2

LESZNOWOLA Wczoraj ogłoszono wyniki przetargu na wykonawcę szkoły przy ulicy Waniliowej w Zamieniu, która ma odciążyć przepełnione placówki w Mysiadle i Lesznowoli


W nowej szkole, która ma powstać do końca przyszłego roku, ma uczyć się około 1000 dzieci

Szkołę w Zamieniu chciało budować sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę opiewającą na niecałe 38 mln zł przedstawiło konsorcjum Rembud. Najdroższa oferta przekraczała 42,5 mln zł. 18 czerwca ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który zaraz potem zostanie wprowadzony na plac budowy. W tym roku mają zostać wykonane prace ziemno-fundamentowe. Budowa szkoły ma potrwać do końca 2019 roku. Budynek ma być objęty 72-miesięczną gwarancją.
– W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy na tę inwestycję 3 mln zł – informowała nas kilka miesięcy temu Elżbieta Obłuska, gminna skarbnik. – W przyszłym roku prace mają kosztować 15 mln zł, a w 2020 – 20 mln zł. Wówczas inwestycja będzie już zakończona, gminie pozostanie tylko jej rozliczenie.
Nowa szkoła ma mieć 29 sal lekcyjnych, dwie świetlice, bibliotekę, średniej wielkości 2-sektorową salę gimnastyczną z zapleczem, siłownię, salę fitness i salę gimnastyki korekcyjnej. W budynku o powierzchni użytkowej przekraczającej 8 tys. m kw. znajdzie się również aula z antresolą i kuchnia z jadalnią na 218 miejsc.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Tiaaa… Po wyborach samorządowych, to stan finansów gminy będzie problemem nowej władzy. Dolary przeciwko orzechom, że obiecana szkoła nie stanie w podanym terminie. To tylko taka kiełbasa przed wyborami samorządowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię