Coraz bujniejsza zieleń na rondach i poboczach

5

POWIAT Powiatowe ronda przypominają zarośnięte nieużytki, na których świetnie czują się już nie tylko polne zioła i trawa, ale też krzewy, a nawet niewielkie drzewa. Pobocza dróg zamieniły się z kolei w zielone ściany. Zapytaliśmy czy planowane jest ich koszenie


Ten temat wraca w wakacje już od kilku lat. Chodzi m.in. o ronda na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i Żwirowej w Wilczej Górze, Masztowej i Wojska Polskiego w Kuleszówce czy rondo w Gołkowie. Wielu mieszkańców i kierowców uważa, że zarządca (w tym wypadku powiat) powinien o nie zadbać i raz jakiś czas wykosić. Tymczasem powiat już w ubiegłym roku przekonywał, że rzadkie koszenie trawy, nie tylko na rondach, ale i poboczach, jest korzystniejsze dla ekosystemu.
– Nie zgadzam się z tym, te chwasty na rondach są po prostu nieestetyczne – uważa pani Maria, nasza czytelniczka. – Podobnie jest z poboczami. Ponadto wysoka trawa często pogarsza widoczność osobom wyjeżdżającym z posesji.
W ubiegłym roku powiat przekonywał, że trawę na rondach kosi dwa razy w sezonie, co jest korzystne dla ekosystemu. W tym roku nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy ronda w ogóle będą koszone.
– Od 11 lipca do 12 sierpnia zamierzamy wykosić pobocza powiatowych dróg – poinformowała nas natomiast Joanna Grela z biura promocji w starostwie.

TW

5 KOMENTARZE

  1. W Górze Kalwarii to samo… Zarośnięte skrzyżowania są bardzo niebezpieczne, ponieważ nie widać nadjeżdżających samochodów a trawy mają i ponad 2m. wysokości…

  2. W Konstancinie na rondach są kwiaty i są zadbane. A gmina Piaseczno najlepiej dba o rondo w chylicach nasadzone rośliny przerastają chwasty na 2m. Elegancki ekosystem.

  3. Tak to właśnie jest, jak za mocno ecologia wejdzie. To,że zielsko zasłania widoczności swoją drogą. Ryzyko zapalenia się,bo nagminne jest wyrzucanie kiepów przez okno samochodu. Nie wspomnę o jakimś łosiu co może się w trawie czaić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię