Coraz droższe domy i mieszkania

1

POWIAT W powiecie piaseczyńskim od kilku lat obserwujemy wzrost cen nowych domów i mieszkań. Nic nie wskazuje na razie na to, aby tendencja ta się odwróciła

Coraz więcej osób świadomie rezygnuje z życia w wielkim mieście i przeprowadza się pod Warszawę. Z drugiej strony mieszkania w stolicy są bardzo drogie, co również może stanowić przeszkodę w ich zakupie. Dlatego podwarszawskie miejscowości od kilkunastu lat przeżywają mieszkaniowy boom. Jednym z miejsc, które od dawna intensywnie się zabudowuje są gminy powiatu piaseczyńskiego. Sprawdziliśmy w jakiej cenie można kupić u nas nowe lokale.

Sporo inwestycji w Lesznowoli i Piasecznie
Dużo dzieje się ostatnio w rejonie budowanej trasy S7 (Puławska-Bis). Zabudowują się m.in. Zamienie i Zgorzała na terenie gminy Lesznowola. W Zgorzale przy ul. Gogolińskiej firma Soffia Development zbudowała ostatnio Osiedle Natura, w którym są jeszcze wolne segmenty. Mają one powierzchnię 75 m kw. plus 35 m kw. przeznaczonego do adaptacji poddasza. W bryle budynku jest również garaż. Cena: 516 tys. zł. Sporo dzieje się także w Lesznowoli. Tam przy ulicy Okrężnej powstało ostatnio Patio Lesznowola, czyli domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. W ofercie są segmenty o powierzchni od 93 do 145 m kw. Ceny: 499-699 tys. zł. Kolejna ciekawa lokalizacja oddalona o 600 m od Puławskiej-Bis to Willa Bobrowiec powstająca przy ul. Leśnej w Bobrowcu. Firma DP Capital buduje tam 10 dwulokalowych domów. Jeden lokal ma powierzchnię 142 m kw. i kosztuje od 713 do 743 tys. zł (w zależności od powierzchni działki).

Nowa inwestycja w Górze Kalwarii
Nieco taniej jest w Górze Kalwarii. Przedsiębiorstwo Budowlane Eko-Dom oferowało tam niedawno mieszkania na osiedlu Kalwaryjska 45. Lokale miały powierzchnię od 40 do 60 m kw. i były dostępne w cenie 4800-5000 zł za metr kwadratowy. – Nie mamy już wolnych mieszkań – mówi Joanna Musiałek z Eko-Dom. – Ale planujemy kolejną inwestycję.
Nowe osiedle, w którym znajdzie się około 100 lokali, powstanie również przy ul. Kalwaryjskiej. Zakończenie budowy planowane jest w 2021 roku.

Jeśli chcesz poznać ofertę deweloperską z naszego regionu kliknij.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię