Coraz lepsze wyniki biało-niebieskich

0

PIASECZNO W pierwszych trzech sparingach w przerwie zimowej piłkarze MKS Piaseczno odnotowali jedną porażkę i dwa zwycięstwa


PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, MKS PIASECZNIO – POLONIA WARSZAWA 0:1, MKS PIASECZNO – MAZOWSZE GRÓJEC 3:2, MKS PIASECZNO – WILGA GARWOLIN 6:0

Towarzyska potyczka z zespołem Polonii Warszawa zapowiadała się szczególnie interesująco. W pierwszej połowie to biało-niebiescy mieli przewagę, ale niestety – mimo kilku dobrych okazji na objęcie prowadzenia – do przerwy było bez bramek. Po zmianie stron gra nieco siadła, co wykorzystali goście. Bardzo przytomnie zachował się w polu karnym Kacper Wasilewski, który posłał piłkę do pustej bramki. Jak się okazało, był to jedyny gol w meczu.

W dużo lepszych humorach podopieczni Igora Gołaszewskiego kończyli spotkanie z Mazowszem Grójec. Na dwie bramki Jakuba Derewicza odpowiedzieli bowiem skutecznie Zbyszek Obłuski i Moatasem Aziz. Jeszcze bardziej okazałym wynikiem zakończył się sparing z Wilgą Garwolin. Tym razem piasecznianie nie dali przyjezdnym nic do powiedzenia, aplikując im sześć goli i nie tracąc przy tym każdego. Najpierw, po samobójczym trafieniu jednego z gości, w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Bartosz Orłowski, potem na 3:0 podwyższył Obłuski, a tuż przed przerwą dobre dogranie strzelca trzeciej bramki pewnie wykończył Orłowski. W drugiej połowie Obłuski kontynuował dobre zawody w swoim wykonaniu i pięknym uderzeniem z dystansu zdmuchnął pajęczynę z okienka bramki rywali. Dzieła zniszczenia dopełnił Dylan Cetra (wykorzystując podanie od Orłowskiego), który przytomnym uderzeniem ustalił wynik na 6:0.

– Myślę, że forma idzie w górę i dobrze, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi – komentuje Zbigniew Obłuski. – W drużynie panuje dobra atmosfera, choć z rywalizacją jest ostatnio troszkę gorzej, ponieważ niestety odeszło kilku zawodników, a póki co nikt nie doszedł, ale może się to zmieni. Jeszcze jest troszkę czasu.

Jak na razie z grą w MKS Piaseczno pożegnał się Bazyli Kokot, który przeniósł się do niemieckiego Brandenburger SC Sued 05 (piąty poziom rozgrywek). Być może drużynę opuszczą również w najbliższym czasie Marcin Oleksiak (zastanawia się nad zakończeniem swojej przygody z piłką) i Marcin Bawolik (przebywa na testach w Ursusie).

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię