Coraz mniejsze przyzwolenie na przystanek „Zgoda”

10

PIASECZNO Autobusy zatrzymujące się na przystanku na ul. Chyliczkowskiej, szczególnie w godzinach szczytu, powodują korki. – Aż się prosi, żeby przenieść ten przystanek dalej, w pobliże starostwa – uważa Iwona Lewandowska


Pani Iwona codziennie podróżuje autobusem ulicą Chyliczkowską w stronę Konstancina-Jeziorny. I uważa, że po zmianie organizacji ruchu na tej arterii na dwukierunkowy, wytyczony na pasie ruchu przystanek „Zgoda” jest jej największą wadą.

– Często zdarza się, że autobus linii 709 czy 710 nie ma gdzie zatrzymać się na przystanku, ponieważ właśnie trwa dostawa do sklepu i samochód stanął na jezdni. Kiedy natomiast autobus staje na przystanku, ustawia się za nim sznur samochodów, a podwójna linia ciągła nie pozwala na jego wyminięcie – mówi mieszkanka.

Jak twierdzi nasza czytelniczka, wielu pasażerów autobusów rozmawia o tym, że przystanek „Zgoda” powinien być przesunięty w stronę starostwa, gdzie jest wystarczająco miejsca, aby wybudować zatoczkę.

Okazuje się, że propozycja pani Iwony jest zbieżna z koncepcją, która powstała w urzędzie powiatowy.

– Przelaliśmy na papier pomysł, aby przy bibliotece powiatowej wybudować zatokę. Ponieważ powstałaby ona mniej więcej w połowie drogi pomiędzy dwoma przystankami („Zgoda” i „Chyliczkowska-Technikum” – przyp. red.), oba miałaby zastąpić – tłumaczy Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego. – Niestety, budową zatoki będzie musiał zająć się już samorząd powiatu przyszłej kadencji. Przedsięwzięcie wymaga bowiem przygotowań związanych z przebudową kilku podziemnych sieci znajdujących się pod chodnikiem – dodaje.

10 KOMENTARZE

 1. No qrwa, kto by pomyślał że autobus zatrzymując się na pasie ruchu dwukierunkowej jezdni będzie blokował ruch. Normalnie szok i niedowierzanie. Pan Gut potrzebował dwóch (?) miesięcy żeby wyciągnąć wnioski.

 2. Przystanek powinien być przed starostwem, a zatoka naprzeciw liceum powinna być przedłużeniem pasa drogi dla jadących na wprost i w prawo! Ale to było przecież oczywiste jeszcze w trakcie projektowania 😀

 3. Ksawery Gut,budowniczy dróg z dyplomami,żeby nie było…Pokazał swe wątpliwe umiejętności-klęska!Dowodem jest powyższy artykuł. Pan Gut na swoim profilu chwali się czym/jak odwdzięczył się za 777 głosów w poprzednich wyborach. Mowa o inwestycjach drogowych w gminie Konstancin i na drodze Konstancin-Piaseczno.Pamiętajmy,że Piaseczno jest centrum „wszystkiego” w okolicy i aby wybierać swoich czyli TU zamieszkałych.Bo przykład Guta pokazuje,że wkład mały,a korzyści nieproporcjonalnie duże.

 4. tak to jest jak robi się na chybcika wyborcze inwestycje…..a okoliczni mieszkańcy przecież prosili o uwzględnienie ich uwag przed zmianami organizacji ruchu

 5. Wielokrotnie w swoich pismach kierowanych do Pana Starosty oraz Wice Starosty wnioskowaliśmy o przygotowanie ul. Chyliczkowskiej do ruchu dwukierunkowego . Także poruszane były kwestie przystanków autobusowych . To wszystko można było przygotować , niestety ze strony Powiatu była presja czasu !

 6. Autobusy powodują korki zatrzymujące sie na przystanku? A inteligencja człowieka który wymyślił sygnalizacje co kilka metrów to jest dobrze jak Piaseczno stoi całe w korkach przez tą mądrą wizje? Świateł powinno być mniej a nie naćkane że samochody się nie mieszczą między jedną sygnalizacją a drugą
  Powinni zwolnić tego inteligenta co to wymyślił

 7. Jak zwykle władza wie lepiej co nam potrzebne. A może wreszcie Platforma się zastanowi i zapyta mieszkańców korzystających z tych przystanków czy chcą takiej zmiany? A przecież wszyscy z osiedli na Młynarskiej mówili, że dwukierunkowa Chyliczkowska to błąd. Ale jak interes Pana Guta był ważniejszy niż wszystkich mieszkańców, to tak to wychodzi. A teraz zamiast posypać głowę popiołem, tylko dalej brną w tą głupotę.
  Rozliczymy was przy urnach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię