Coraz więcej dzieci w przedszkolach. Wkrótce ruszą też szkoły

0

PIASECZNO Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak poinformowała radnych o działaniach podejmowanych przez gminę w czasach pandemii. Od dwóch tygodni działają już publiczne przedszkola, a od poniedziałku w szkołach mają wystartować zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3


Od 11 maja zostało otwartych na terenie gminy 10 publicznych przedszkoli. W pierwszym tygodniu chodziło do nich 70 dzieci, w drugim – już 97.
Oddziałów zerowych w przedszkolach na razie nie otworzyliśmy – poinformowała radnych podczas sesji rady miejskiej wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.
Od 25 maja mają ruszyć w szkołach oddziały 1-3. Na razie w placówkach mają być prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze. Do tej pory rodzice zgłosili na nie 190 dzieci.
– Chcemy odpowiednio się do tego przygotować, kupiliśmy środki ochrony osobistej za 30 tys. zł – poinformowała wiceburmistrz. – 29 maja planujemy dezynfekcję wszystkich przedszkoli metodą mokrego zamgławiania. Cały czas dezynfekujemy też przystanki autobusowe, ławki oraz przychodnię.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię