KONSTANCIN-JEZIORNA Rośnie zainteresowanie Konstancińską Kartą Mieszkańca (KKM), od kiedy zapowiedziano, że jej posiadacze będą mogli bezpłatnie podróżować po gminie liniami busowymi L


Kolejek nie ma, ale codziennie kilka osób składa u nas wniosek o wydanie karty – informuje Jolanta Kanabus z Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia magistratu.

KKM wprowadzono nieco ponad 3 lata temu, do tej pory wyrobiło ją sobie około 2 tys. mieszkańców gminy, zainteresowanych zniżkami m.in. w miejscowych ośrodkach kultury, sportu, a także żłobku i lokalnych punktach usługowych (więcej informacji tu: http://www.konstancinjeziorna.pl/samorzad/dla-mieszkancow/konstancinska-karta-mieszkanca/partnerzy-konstancinskiej-karty-mieszkanca#cnt).

Do tej pory KKM upoważniała tylko do częściowych zniżek w komunikacji miejskiej w ramach taryfy biletowej Warszawa+. Burmistrz Kazimierz Jańczuk podczas uchwalania budżetu gminy na rok 2018 zapowiedział, że „elki” będą bezpłatne dla posiadaczy karty od marca i na razie podtrzymuje ten termin. Będzie to kosztowało ratusz około 250 tys. zł.

Na wczorajszej sesji rady miejskiej rajcy zwiększyli fundusze na wydawanie zwiększonej liczby plastikowych dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię