Coraz więcej pociągów zatrzymuje się przy Towarowej. Mieszkanka: czasami trudno przejść chodnikiem

6

PIASECZNO Na bocznicy przeładunkowej przylegającej do ulicy Towarowej od kilku tygodni są rozładowywane pociągi. Niedawno wygrodzono nawet część chodnika, aby nie kolidował bezpośrednio ze stojącym tam składem. – Niedługo w ogóle nie będzie można tędy przejść, a to przecież droga prowadząca do dworca – dziwi się pani Anna, nasza czytelniczka


Pociągi towarowe zatrzymują się w tym miejscu od niedawna. Przywożą kruszywo dla jednej z firm zajmujących się produkcją betonu. Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował jakiś czas temu, że zapyta przedsiębiorstwo odbierające transporty, czy uzgadniało przejazd ciężkich samochodów gminnymi drogami. Pismo takie wyszło już z urzędu. Odpowiedzi póki co brak. Tymczasem na bocznicę zawitał niedawno kolejny pociąg (tym razem nie towarowy), który zatrzymał się tuż przy chodniku wiodącym do dworca PKP. Z naszych informacji wynika, że są to przeznaczone do przeróbki elektryczne zespoły trakcyjne. Zaraz potem na części chodnika ustawiono stalowy płot odgradzający go od składu.
– Niedługo w ogóle zagrodzą nam ten chodnik – złości się nasza czytelniczka. Skargi na taki stan rzeczy były kierowane też do gminy. Tymczasem ta ma nieco związane ręce.
To teren należący do PKP, kolej ma go w użytkowaniu wieczystym – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – My zarządzamy tylko Towarową, dzierżawiąc grunt pod ulicą. Nie chcemy konfliktu z PKP, musimy postępować rozważnie.
Jednocześnie burmistrz podkreśla, że gmina będzie chciała ustalić zarządców dróg, po których poruszają się ciężkie samochody przewożące rozładowywane z wagonów kruszywo. – Do końca roku na naszych ulicach w śródmieściu będziemy chcieli uporządkować też kwestię tonażu – zaznacza.

TW

6 KOMENTARZE

  1. I to jest ten przykład, gdzie Burmistrz Pan Putkiewicz sobie może… Pięknie PKP załatwiło potężnego włodarza… Tymczasem wielotonowe ciężarówki firmy Budokrusz rozjeżdżają wąski, miejskie drogi… Gratulacje!

  2. Czy do Gminy Piaseczno wpływają jakieś środki od firmy Budokrusz? Czy Pan Putkiewicz coś o tym wie? Coś podejrzane to ustępowanie i niekonfliktowość…

  3. Przecież ta ulica nawet się nazywa „towarowa”, więc to znaczy, że do czegoś jest… No niestety, tory były pierwsze, a jak waszej Szanownej Czytelniczce przeszada to, że tory boczne są tam używane, niech chodzi na około.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię