Coraz więcej włamań. Powstała Straż Sąsiedzka

13

LESZNOWOLA Na przestrzeni ostatnich dni doszło do kilku kolejnych włamań do domów jednorodzinnych. Mieszkańcy próbują na różne sposoby ochronić się przed włamywaczami


W piątek rano niezidentyfikowani sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego przy ul. Marii Świątkiewicz w Jabłonowie. Ich łupem padła m.in. biżuteria oraz gotówka. Do kolejnej, nieudanej tym razem próby włamania doszło tego samego dnia w Woli Gołkowskiej. Kilka dni później, w nocy z poniedziałku na wtorek, przestępcy ponownie zaatakowali w tej samej lokalizacji. Tym razem wtargnęli do budynku przy ul. Płaczącej Wierzby. Do kolejnego włamania doszło 20 stycznia w Lesznowoli, gdzie w ciągu dnia z domu przy ulicy Wilczej skradziono biżuterię.
Liczba włamań i kradzieży, do których doszło w ciągu kilku ostatnich miesięcy, naprawdę robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców odczuwa z tego powodu niepokój. W Łazach i Magdalence została powołana do życia Straż Sąsiedzka, w której działania zaangażowało się około 50 mężczyzn.
– Podzieliliśmy teren na 10 sektorów i każdego dnia go patrolujemy – mówi Łukasz Grochala, jeden ze strażników. – Przekazujemy sobie informacje oraz gromadzimy dane o podejrzanych osobach i samochodach. Raz udało nam się schwytać złodziei na gorącym uczynku i przekazać ich policji. Kilka razy wystraszyliśmy też włamywaczy.
Mieszkańcy Lesznowoli komunikują się również za pośrednictwem internetu. Na jednym z portali społecznościowych powstała grupa „Alarm! Lesznowola”, na której można znaleźć m.in. informacje o ostatnich włamaniach i ostrzeżenia dotyczące podejrzanych pojazdów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

TW

13 KOMENTARZE

 1. A gdzie jest policja na którą płacimy niemałe pieniądze z naszych podatków? To jakiś absurd żeby samemu pilnować aby było bezpiecznie.
  Tych zatrzymanych pewnie za tydzień i tak wypuszczą ze względu na małą szkodliwość społeczną. Rabusie znów wrócą do swojej profesji.

   • Może Ty nie płacisz bo nie pracujesz, więc ja pracując i płacąc podatki płacę zarówno na nierobów z Policji jak i za Ciebie (chociażby ubezpieczenie zdrowotne jakie masz a nie pracujesz). A to ile płacę to tajemnica skarbowa wiem ja i US Piaseczno ale zapewniam nie jest to mało. Coś jeszcze jest nie jasne?

    • Z tych Twoich marnych podatków już ,,nieroby z Policji,, nie chcą być utrzymywani i dlatego jest ich coraz mniej a co za tym idzie coraz mniej ich na mieście.. zobacz co się wokoło dzieje, będzie coraz gorzej więc może zainwestuje w dobry system alarmowy i zabezpieczenia

     • Co do definicji słowa “marność” nie będę się licytował. Problem polega na tym że nikt ich do tej pracy nie zmusza. Ale skoro już podjęli tą pracę to świadomie zdecydowali o tym ile będą zarabiać i jakie będą mieli plusy lub minusy swojego zawodu. skoro są …niech wykonują ją dobrze i profesjonalnie. Z moich doświadczeń wynika że umieją tylko umarzać postępowania.

   • Takie samo pojęcie jak to, że to rząd daje 500+, 13. dla emerytów itp.
    Jakbyś nie był ślepo wpatrzony w PiS, to byś wiedział, że te wszystkie przyjemności to z Twoich podatków. Zamiast na szpitale, szkoły i in. (nie)rząd wypłaca 500+ często darmozjadom, którzy przepijają lub sprowadzają z “Zachodu” smrodzące diesle, albo tym co kasy maja po uszy i wsparcia nie potrzebują

  • Rabusie czują się bezkarni, bo policjanci pilnują Sejmu, urzędów państwowych, prezesa Wolski, pomników smoleńskich…
   ________________________________
   WYBORCO PIS! NIE JEST CI WSTYD?

 2. Jestem na tej grupie alarm lesznowola. Jakie tam ludzie strachy puszczają to szkoda gadac. Nakrecaja sie wzajemnie. Kobiety sa najgorsze. Typowa wypowiedź “…na rogu ulicy stał samochód a przed nim zakapturzony młody czlowiek, PO CO TAM STAŁ?” … A wystarczy założyć alarm lub wykupic ubezpieczenie od włamań na rok dwa.

 3. Witam,
  każdy może mieć swoją opinię, że mieszkańcy są przewrażliwieni, panikują, ale tak naprawdę to co się dzieje serie włamań które narastają jak mają wpływać na mieszkańców?, Nie ma żadnej pomocy, medialnie też się tego zjawiska nie nagłaśnia, pozwoli zaczyna ten fakt przerażać, żeby zladzej mógł czuć się bezkarnie zamiast dotkliwej kary lub uprawnień dla domowników, żeby ewentualnie mogli odstrzelić delikwenta ( tak jak w innych krajach, nie ma płotów 5 metrowych, ochrony itp.).

 4. pod Wawą Mafia rządzi …. nie chodzi o Pruszków ! łupią bo Policja ma kompletnie wyjeb…e na ten region. O dziwo w Piasecznie główna centrala … wspierania Wawy ! a okolica kompletnie bez zabezpieczenia.

 5. Mam pytanie, czy domy do których się włamano są wyposażone w systemy alarmowe z radio powiadomieniem? Mając taki system, można czuć się bezpiecznie.
  Odezwą się pewnie sceptycy takiego rozwiązania, nie wymyślono idealnego systemu przeciwwłamaniowego czy napadowego, liczy się wielość zabezpieczeń: dobre zamki, zabezpieczone okna + sys. alarmowy koniecznie z radio powiadomieniem itp.
  Nie jestem miejscowym lobbystą który będzie z tego co piszę osiągał określone profity, nic nie mam wspólnego z żadną firmą instalatorską lub interwencyjną. Kiedyś zajmowałem się projektowaniem i instalacją elektronicznych systemów zabezpieczeń.
  Reasumując, patentowe zabezpieczenia drzwi okien + monitoring, grupa interwencyjna, straż obywatelska i będziecie Państwo czuć się bezpiecznie.
  Proszę pamiętać, im więcej rodzin zdecyduje się na pełny monitoring, będzie to tańsze w montażu i opłatach miesięcznych oraz więcej grup interwencyjnych rozlokowanych na waszym terenie.

  Pozdrawiam
  Jarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię