Covid w szkole, kwarantanna dla uczniów czterech klas

4

PIASECZNO Uczniowie czterech klas w Szkole Podstawowej w Chylicach od 2 października 2020 roku będą na kwarantannie. W szkole potwierdzony został przypadek zachorowania na koronawirusa u jednej z nauczycielek.

W związku z tym, uczniowie klas: VI B, VI D, VII A oraz VII D, którzy uczestniczyli w lekcji religii w poniedziałek od piątku 2.10.2020 r. będą przebywać na kwarantannie. Zgodnie z ustaleniami z Sanepidem kwarantannie zostaną poddane również rodziny uczniów.

Dyrekcja szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym oraz Sanepidem podjęła decyzję o zdalnym nauczaniu wymienionych wyżej klas. Oznacza to, że uczniowie czterech klas pozostaną w domach, z tym, że tylko uczniowie biorący udział w lekcji religii wraz z rodzinami będą przebywać na kwarantannie. Zdalna nauka rozpocznie się od 2 października zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Źródło: www.piaseczno.eu

4 KOMENTARZE

 1. Może czas, aby w końcu samorząd gminny i powiatowy zaczęły zajmowac się sytuacja uczniów. Ściemy trwają, bo ani dystansu, ani żadnych specjalnych działań nie ma. Po łatwiźnie wszystko jest robione. Może uruchomić wreszcie pracę zdalną dla części uczniów, dla części zajęcia w szkole. A nie zostawiać w domu pół miasta z powodu działającej szkoły. Rodzice, dziadkowie, dzieci tracą na tym, że pewnie ktoś nie zamontował na czas sprzętu umożliwiającego szkole transmisję lekcji. Pytam, czy w szkołach Państwa dzieci jest taki sprzęt? Chyba czas, zeby był. Bedziemy tak co paręnaście dni zyli w bałaganie.

 2. Jedna wielka sciema ze wszystkim. Klasy banki a dzieci we wspolnym autokarze jezdza na wspolny basen w Gorze Kalwarii gdzie w szatni mijaja sie z uczniami innych klas. Co innego ze padl blady strach na placowki oswiatowe i ganiaja z masowym ocenianiem ze wszystkiego i dzieci sa zestresowane i testowane z nauki zdalnej. Chore

 3. 1)Czy szkoły są przygotowane, aby transmitować lekcje dla tych, którzy są na kwarantannie, są chorzy(nie tylko covid), są na indywidualnej izolacji?
  2) czy jest sprzęt do tego? Procedury?
  3) czy musi być tak, że ktoś, kto zostaje w domu, aby nie zarażać chorobą musi tracić wiedzę?
  4) czy nauczanie hybrydowe na przykład w tym powiecie, gminach nie jest znane?
  5) czy opracowano plan pracy zdalnej dla szkoły?
  6) czy kwarantanny dzieci i rodzin konczą się testami, czy może ktoś odwali 6 dni kwarantanny i przyjdzie chory do szkoły?
  7) kiedy konkrety, nie ściemy?
  8) NACISKAJMY, bo to chyba jedyna metoda.

 4. w SP w Głoskowie chyba tez COVID bo o 7:55 pod szkołoą nie było ani jednego auta a normalnie to korek a niektorzy rodzice próbują wjechać do klas. Oby blizej, oby szybciej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię