Cyrk Kingi Łon

0

LESZNOWOLA W siedzibie lesznowolskiego Gminnego Ośrodka Kultury w Starej Iwicznej trwa właśnie wystawa prac artystycznych autorstwa Kingi Łon


Organizatorzy zapraszają do podziwiania oryginalnej ekspozycji ubiorów i obrazów inspirowanych cyrkiem i teatrem ulicznym. Kolekcja autorstwa Kingi Łon nosi tytuł „Cyrk nasz powszedni”.

– W ramach dyplomu pt. „Nasz cyrk powszedni” na Akademii Sztuk Pięknych zrealizowałam kolekcję ubiorów użytkowych i kolekcję malarstwa, spójną z ubraniami z inspiracji teatrem ulicznym i Nowym Cyrkiem – mówi artystka. – Podczas praktyk w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i w teatrze lalkowym miałam możliwość kształtowania swojego warsztatu pracy i nadania kierunku dalszym działaniom artystyczno – pedagogicznym łączącym sztuki plastyczne z formami parateatralnymi.

Od wielu lat Kinga Maria Łon pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc arteterapię przez plastykę i dramę w oparciu o programy autorskie. Ponadto: rysuje, maluje, projektuje i szyje ubiory, nakrycia głowy, wykonuje autorskie naszyjniki, tzw. „krawatki” oraz „tamborki” (obrazki malowane na jedwabiu) i lalki kolekcjonerskie.

– Swoje prace prezentowałam na wystawach indywidualnych i grupowych: w placówkach szkolnych, klubach i domach kultury, w Galerii POA „Nowolipki, biorę udział w „Otwartych Ogrodach” w Konstancinie, podczas których prezentuję obrazy i rękodzieło – zaznacza artystka. – W przyszłości chciałabym wykonać mural wielkoformatowy oraz stworzyć otwartą pracownię artystyczną.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca lutego. Wstęp wolny.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię