GÓRA KALWARIA Powyginane bramki, porwany piłkochwyt i rozbite kopniakami przęsła parkanu – taki widok zastali wczoraj rano uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku


Od wczoraj we wsi (a także internecie) wrze, bo rodzice dzieci, jak i pracownicy placówki zdają sobie sprawę, że zniszczeń nie dokonał nikt z zewnątrz, ale miejscowi, być może absolwenci placówki. Efekt ich weekendowego najścia od strony lasu (na tyłach obiektu) jest taki, że młodsze dzieci nie mają gdzie grać w piłkę. Mniejsze bramki, które służyły do ograniczania powierzchni trawiastego boiska zostały powyginane i nie nadają się do użytku. Także część rurek dużych bramek, zamontowanych przez rodziców na stałe, również pokrzywiono. Wandale nie oszczędzili również piłkochwytu – podarli siatkę i rozrzucili jej elementy po boisku, a także tablic do koszykówki.

Prawdopodobnie nietrzeźwi – tak wynika z liczby puszek i butelek, które pozostawili po sobie na miejscu sprawcy – z dużą siłą wyżyli się także na betonowych elementach ogrodzenia szkolnego boiska. Połamali łącznie elementy 15 przęseł.

– Nasi policjanci po przyjęciu zgłoszenia odwiedzili wszystkie domy znajdujące się w pobliżu szkoły. Okazuje się, że nikt niczego nie słyszał. Funkcjonariusze dokonali również oględzin i zebrali ślady. Swoimi kanałami próbują obecnie wejść na trop sprawców – informuje kom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Ze swej strony apeluję do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu wandali, aby nas informowali, nawet anonimowo. Takie zachowania trzeba tępić i napiętnować. Stan bezpieczeństwa, a także takich miejsc jak szkolne boisko to nasza wspólna sprawa – dodaje.

Powyginane rurki dużej bramki i porwany piłkochwyt

O pomoc w ustaleniu sprawców zaapelowała również placówka. Z naszych informacji wynika, że dziś dyrektor szkoły w Czachówku będzie rozmawiała z burmistrzem gminy o możliwości zamontowania monitoringu na terenie szkoły, gdzie obecnie powstaje sala gimnastyczna.

4 KOMENTARZE

  1. Z tą sugestią że absolwenci tej szkoły mogli być sprawcami tego wandalizmu to bym się powstrzymał, oni też korzystają z tego boiska, więc raczej by tego nie zrobili.( czytaj nie nasr… li by we własne gniazdo)
    Pozdrawiam

  2. Po co oskarżać osoby obce najlepiej na absolwentów i będzie po sprawie przypominam że my też korzystamy z tego boiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię