Czas minął! GDDKiA usuwa reklamy wyborcze Andrzeja Halickiego

5

PIASECZNO Komitet wyborczy kandydata na europosła do wtorku miał czas na usunięcie reklam wyborczych z pasa drogowego wzdłuż ulicy Puławskiej. Nie zrobił tego, więc GDDKiA sama usunie plakaty. – Doszło do nielegalnego zajęcia pasa, za co grożą kary pieniężne – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA


Przypomnijmy. Kilka tygodni temu na słupach oświetleniowych wzdłuż ulicy Puławskiej pojawiły się plakaty z podobizną kandydata na europosła Andrzeja Halickiego. Wielu kierowców było tym zbulwersowanych. Twierdzili, że plakaty ich dekoncentrują. Gmina Piaseczno poinformowała, że wydała zgodę na umieszczenie plakatów na latarniach, które są jej własnością. Jednak słupy stoją w pasie drogi krajowej, a więc na terenie znajdującym się w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
– Te reklamy zostały umieszczone w pasie drogowym bez naszej wiedzy i są niezgodne z obowiązującymi przepisami – poinformowała nas kilkanaście dni temu Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. GDDKiA wezwało więc komitet wyborczy Andrzeja Halickiego do usunięcia reklam do 21 maja. Nakaz został jednak zignorowany. – Usuniemy więc te reklamy sami, już zaczęliśmy to robić – informuje rzeczniczka. – Traktujemy to działanie jako nielegalne zajęcie pasa drogowego, za co grożą wysokie kary.

TW

5 KOMENTARZE

 1. Kurde! Jaki to poseł i kandydat łamiący i drwiący z prawa? No i nie chcę słyszeć,że to ktoś…,coś…,że on niewinny bo w mediach pyszczy za pięciu.

  • Całe nasze obecne państwo to jedna klika przestępców a szczególnie złotousty Mateuszek który zarobił miliony na przekrętach z ziemią przy ochoczej pomocy kościoła.

   • Smutne, ale prawdziwe… Każdy orze jak może i nie ma co generalizować… Niezależnie czy to ludzie u władzy czy ta opozycja…

    Co do plakatów, to kara powinna zostać nałożona na włodarzy Piaseczna, za to, że pozwolili i nie reagowali… Oby GDDKiA wystawiła stosowny rachunek, za to zaśmiecanie miasta…

 2. Plakaty na słupach wiszą przed każdymi wyborami. Czasem jeden nad drugim. Czy przeszkadza czy nie to zależy od zapatrywań politycznych. Zależy czyj plakat wisi to jest zgodne z prawem lub nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię