Czas na letnią zabawę na rynku. Zagra przebojowy Biały Kot oraz Leliwa Jazz Band

1

GÓRA KALWARIA Już jutro na placu przed ratuszem na najmłodszych mieszkańców będą czekały dmuchańce, animacje, gry i zabawy, a na nieco starszych spora dawka dobrej muzyki


Podczas Kalwaryjskiego Rynku Letniego, który wystartuje o godz. 15, wystąpi zespół Biały Kot (godz. 16), który swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych dzięki czemu znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej nabierają zupełnie nowego charakteru. Wystapią: Anna Rydz (wokal), Andrzej Kochański (absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im Krzysztofa Komedy w Warszawie), Leszek „Halina” Halik (Jest absolwentem szkoły muzycznej I i II stopnia im. K. Komedy), Michał Raczyński (śpiewający basista. Doświadczenie zdobywał w licznych projektach autorskich dostrzeżonych przez takie programy jak Fabryka Gwiazd) i Tomasz Zachara (absolwent II stopnia ogniska muzycznego im. Stanisława Moniuszki. Finalista Warsaw Drum Festival 2016).

Natomiast o godz. 17.30 zagra utytułowany i znany w kraju oraz za granicą Leliwa Jazz Band. Zespół został założony w 1978 roku przez bandżystę Edwarda Wnęka. Powstał w Tarnowie, stąd nazwa „Leliwa”, nawiązująca do herbu założycieli miasta. Początkowo zespół preferował ragtime, lecz z czasem repertuar rozszerzono o standardy jazzu lat 20 i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Leliwa Jazz Band jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Tarki 2005 na XXXV Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego (2005), Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego (2006). Zespół koncertuje w wielu krajach Europy, niezmiennie zachwycając fanów jazzu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię