Czas wyburzyć rudery na Koziej

4

KONSTANCIN-JEZIORNA Budynki przy ul. Koziej 3 zagrażają bezpieczeństwu przechodniów, a szczególnie dzieciom korzystającym z pobliskiego placu zabaw. – Rozbierzemy je najpóźniej do końca września – zapewnia burmistrz Kazimierz Jańczuk


Na zagrożenie wynikające z istnienia nadgryzionego zębem czasu budynku oraz sąsiadujących z nim komórek gospodarczych już kilkukrotnie zwracał uwagę radny Tomasz Nowicki.

– Pozwolenie na rozbiórkę tych budynków gmina uzyskała rok temu – podkreśla rajca. – Coraz bardziej zniszczone rudery zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, które korzystają z placów zabaw i obok nich przechodzą. Straż miejska kilkukrotnie zabezpieczała ten teren, niemniej nie jest on w żaden sposób bezpiecznie oddzielony od ulicy i nie chroni przed zagrożeniem – przestrzega.

Nowicki jest zdziwiony, że ratusz zwleka z wyburzeniem przy Koziej 3, skoro dysponuje już niezbędnym pozwoleniem, a rada miejska zarezerwowała na ten cel fundusze.

Burmistrz tłumaczy, że składał zapewnienie, iż budynki zostaną rozebrane w III kwartale tego roku i słowa dotrzyma.

– Obecnie wyłaniamy wykonawcę tych prac – informuje Kazimierz Jańczuk.

4 KOMENTARZE

  1. Czyli budynek jest własnością gminy, tyle co ludzie mówią ,są spadkobiercy właścicieli rudery i powinni ponieść koszty rozbiórki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię