Czeczen zniszczył nauczycielowi okulary

0

GÓRA KALWARIA Policjanci z Góry Kalwarii prowadzą postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej nauczyciela szkoły w Coniewie. Zdarzenie miało miejsce 5 kwietnia. Nauczyciel został zaatakowany przez mężczyznę narodowości czeczeńskiej, który przyszedł do szkoły w związku z wcześniejszym incydentem z udziałem uczniów.


Z ustaleń policjantów wynika, że konflikt zaczął się 5 kwietnia w autokarze szkolnym, gdy dwaj uczniowie posprzeczali się. Tego samego dnia do szkoły przybyli rodzice jednego z uczniów wraz z kuzynem.
Doszło do rozmowy pomiędzy przybyłymi do szkoły a nauczycielem i szkolnym pracownikiem ochrony. W jej trakcie, jeden z mężczyzn narodowości czeczeńskiej zaatakował nauczyciela i zniszczył mu okulary.
O zdarzeniu zostali powiadomieni miejscowi policjanci. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie i wszczęto postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.
Policja prosi osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Górze Kalwarii.
– Należy mieć na uwadze, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i jego nietykalność podlega szczególnej ochronie prawnej – podkreślają policjanci. – Artykuł art. 222 kodeksu karnego stanowi, że kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię