Czekaj tatka latka, jak my na docieplenie

1

GÓRA KALWARIA – Obiecywali nam ocieplenie budynku w zeszłym roku, w tym też. I nic – skarży się mieszkanka domu komunalnego przy Puławskiej 13a w Baniosze. – Ta inwestycja cały czas jest jednym z naszych priorytetów – zapewnia zarządca nieruchomości


Kobieta (prosi o niepodawanie swoich danych), która od kilku lat zajmuje lokum przy Puławskiej 13a przekonuje, że o ocieplenie elewacji i fundamentów budynku zwraca się do władz gminy od co najmniej dwóch lat.

– Mieszka tu 15 rodzin. W zeszłym roku czekaliśmy, że ruszą obiecane prace, wyglądaliśmy ich też w tym roku. Nadszedł jednak kolejny sezon grzewczy, a z obietnic, że to zostanie zrobione pozostały nici – żałuje. – W Polsce tyle się mówi o smogu i ocieplaniu budynków, a u nas ani słychu ani widu. Ogrzewamy mieszkania piecykami na prąd i naprawdę na braku izolacji ścian dużo tracimy. Do tego mamy w mieszkaniach wilgoć i walczymy z pleśnią na ścianach – dodaje lokatorka.

Ona i jej sąsiedzi z zazdrością patrzą na sąsiedni budynek przy Puławskiej 13c, który ma zaizolowane ściany i dach.

Paweł Krasowski, dyrektor Administracji Budynków Komunalnych (ABK) przyznaje, że ocieplenie elewacji domu przy Puławskiej 13a jest cały czas „jednym z priorytetów” ABK.

– Jednak zwykle od rady miejskiej otrzymujemy na prace remontowe w budynkach połowę środków, o które wnioskujemy, a potrzeby są duże – tłumaczy. – W najbliższym czasie będę rozmawiał z burmistrzem o wydatkach remontowanych na przyszły rok. To zadanie również jest na liście, ale na razie nie mogę obiecać, jak szybko zostanie wykonane – zastrzega.

Dyrektor ABK podkreśla, że przy Puławskiej 13a „cały czas” prowadzone są prace remontowe.

– Wymieniliśmy w nim okna, remontowaliśmy dach, tarasy, a także klatę schodową – wylicza.

1 KOMENTARZ

  1. My czekamy od 2015, też byliśmy w planach. A podobno Unia dotuje docieplenia budynków, trzeba tylko o tę dotację wystąpić, a to już dla naszej gminy zbyt wiele. Priorytetem jest „zielone miasto”. Wynik wyborów wskaże, czy to właściwe priorytety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię