GÓRA KALWARIA Sąd Okręgowy już nie przedłuży OPS-owi umowy na wynajem pomieszczeń w dawnym sztabie jednostki wojskowej przy ul. Dominikańskiej 9. Pracownicy zajmujący się pomocą środowiskową przeniosą się na ul. rtm. Witolda Pileckiego


W budynku należącym do sądu część biur Ośrodka Pomocy Społecznej  (OPS) funkcjonuje od trzech lat. Obowiązków OPS przybywało (chociażby związanych z programem 500+), a w raz z nim pracowników,  a gmina niemal bez przerwy boryka się z brakiem wolnych pomieszczeń.

– Sąd nie jest zainteresowany przedłużaniem umowy najmu. Zgodził się jedynie na dodatkowe trzy miesiące, do końca lipca, abyśmy zdążyli z przeprowadzką – informuje wiceburmistrz Jan Wysokiński.

Na nowe lokum dla OPS o powierzchni nie mniejszej niż 220 m kw. ratusz ogłosił konkurs na początku marca. Warunków było kilka: lokal musiał mieścić się w centrum miasta, dać się podzielić na co najmniej 10 pokoi, umożliwić przygotowanie dwóch toalet, w tym jednej dla osób niepełnosprawnych, mieć bezpośredni dostęp od ulicy przez całą dobę i do co najmniej 5 miejsc parkingowych w pobliżu. Zgłosił się tylko jeden oferent – firma Eko Dom Sławomir Wojtun i jego oferta została wybrana. W pierwszym roku najmu lokalu gmina zapłaci developerowi niespełna 4878 zł netto miesięcznie, w kolejnych latach 5853,64 zł netto. Magistrat zapowiedział, że będzie wynajmował ten lokal przez okres nie krótszy niż 10 lat.

Podczas niedawnej sesji rady miejskiej zapadła decyzja, że na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb OPS i zakup nowych mebli biurowych zostanie przeznaczone 200 tys. zł.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię