Człowiek jak plastikowa siatka… Kolejna wystawa w Ośrodku Sztuki Lescer

0

PIASECZNO W sobotę 26 października w Ośrodku Sztuki Lescer w Zalesiu Górnym odbędzie się wernisaż wystawy południowokoreańskiej artystki Ha Cha Youn, która zaprezentuje prace video i wielkoformatowe fotografie. Wystawę będzie można oglądać do 7 grudnia


Ha Cha Youn podczas dwutygodniowego pobytu w Zalesiu Górnym wprowadzi do przestrzeni koreański sposób myślenia. Stworzy swój dom, do którego będzie zapraszała gości. Ha Cha Youn porusza w swojej twórczości zagadnienie biedy i związanego z nią wykluczenia, czyli zjawisk które są obecne w każdym społeczeństwie. Jednym z podstawowych materiałów jakich używa jest plastikowa siatka. Jest to przedmiot prosty i transparentny, ale jednocześnie ma głębokie znaczenie symboliczne, m.in. jest niechciany bo kojarzy się z zanieczyszczeniem środowiska.
– Podobnie jest z ludźmi – mówi artystka. – Oni również często nie mają swojego miejsca, są prześladowani i bezdomni. Los gna ich po świecie jak plastikowe siatki.
Podczas otwarcia wystawy goście proszeni są o przyniesienie ze sobą dowolnej rzeczy, przedmiotu, obiektu znalezionego (liścia, kamienia), który artystka przyjmie jako prezent i umieści w swoim domu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię