Ursynów. Ta warszawska dzielnica, granicząca z powiatem piaseczyńskim ma już 40 lat. W ubiegły weekend hucznie świętowano ten wspaniały jubileusz

Wykorzystując naturalny „amfiteatr” przy Kopie Cwila, utworzono specjalny „tort urodzinowy” ze świeczkami w postaci telefonów komórkowych. Efekt, spotęgowany jeszcze chóralnym odśpiewaniem „Sto lat” dla Ursynowa, był iście piorunujący!
Warto podkreślić, że oprócz znanych w całej Polsce gwiazd (Bajm, Feel, T. Love, Bednarek, Kortez i Golden Life) zaprezentowali się również laureaci młodzieżowego konkursu Ursynów Music Fest (zespoły The Kroach, Rebound i Riptide) oraz Ursynowski Chór Iuvenis, który wspólnie z orkiestrą symfoniczną wykonał utwory z repertuaru The Beatles.

Na miejscu dzieci mogły się wyszaleć na dmuchańcach, placu zabaw czy ściance wspinaczkowej, a wszyscy chętni – spróbować pysznej grochówki, wziąć udział w bezpłatnych badaniach czy spotkać się z Maciejem Mazurem – autorem niedawno wydanej książki „Czterdziestolatek. Historie z Ursynowa”. Tradycyjnie, tym razem po koncercie zespołu Bajm, nie zabrakło też pokazu sztucznych ogni.

– W tym roku Dni Ursynowa były wyjątkowe – powiedział Łukasz Ciołko, wiceburmistrz Ursynowa. – Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy dla mieszkańców mnóstwo atrakcji – dwa dni były koncertowe, a jeden piknikowy. A jak to się robi, że co roku przyciągamy na tą imprezę tylu mieszkańców? Przyznam, że Ursynów jest pod tym względem wyjątkowy. Niedawno mieliśmy paradę ulicami miasta, w której wzięło udział ponad trzy tysiące mieszkańców. Przyszli oni żeby pokazać dumę z tego, że żyją na Ursynowie. Na Kopę Cwila można z kolei przyjść z kocykiem, usiąść na trawce i bardzo miło spędzić czas w towarzystwie przyjaciół. Przez 22 lata wystąpiły tu już chyba wszystkie gwiazdy naszej sceny muzycznej. Kto będzie w przyszłym roku? Chyba te gwiazdy, które dopiero rozbłysną…

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię