Czwartki bez prądu ruszyły

1

PIASECZNO Wraz z początkiem roku w Bibliotece Głównej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ulicy Jana Pawła II wystartował nowy cykl, który ma na celu promowanie spędzania wolnego czasu bez udziału komputerów i innych urządzeń elektronicznych

– Cały czas mamy do czynienia z nowymi technologiami – zdradza genezę Czwartków bez prądu Przemysław Kowalski, starszy bibliotekarz w CEM. – Są konsole, jest programowanie czy druk 3D i tego wszystkiego jest za dużo. Dlatego chcemy pokazać innym, że można spędzić czas inaczej – w gronie znajomych czy innych osób, grając z nimi w karty lub planszówki.
Jak się okazało na spotkaniu inauguracyjnym, póki co największą popularnością cieszą się wśród uczestników gry karciane, wśród których niepodzielnie króluje klasyka gatunku – „Magic: The Gathering”. Zawiązała się również grupa fanów „Scythe” – strategicznej gry planszowej, w której gracz wciela się w przywódcę jednego z narodów Europy Wschodniej w alternatywnej rzeczywistości lat 20. ubiegłego stulecia. – Będziemy również grać w gry turniejowe takie jak „Kakao”, „Carcassone”, „Wsiąść do pociągu” czy „Siedem cudów” – mówi Przemysław Kowalski. – Od godziny 12 do 16 rodziny z dziećmi także znajdą u nas coś dla siebie, kiedy to królować będą prostsze gry w stylu „Grzybobrania” czy „Monopoly”. Te bardziej skomplikowane będą z kolei od 16 do 20.

Na Czwartki bez prądu nie obowiązują żadne zapisy i są one otwarte dla każdego. Jeżeli ktoś chciałby zagrać w swoją planszówkę, której nie ma jeszcze w bibliotece, nic nie stoi na przeszkodzi żeby ją ze sobą przyniósł.

– Jesteśmy jak najbardziej otwarci na sugestie graczy – podsumowuje Przemysław Kowalski. – Nie narzucamy konkretnych tytułów i będziemy starać się kupować gry, których będą oni od nas oczekiwać.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

  1. Gdyby Piaseczno News było intelektualnie w stanie wydolne…to zapraszam na partię bez prądu szachów? :))))))))))))))0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię