Czwartkowe rozmowy o kolei

0

PIASECZNO Długie jesienne wieczory to doskonały czas na dyskusje i pielęgnowanie swoich pasji. W listopadzie Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej proponuje cykl spotkań, podczas których będzie można porozmawiać o aspektach technicznych i historycznych kolei


„Kolejowe czwartki” przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się koleją. Na każdym z czterech spotkań planowane są prelekcje i prezentacje, które będą połączone z rozmową i dyskusją. Spotkania będą odbywały się 9, 16, 23 i 30 listopada o godz. 18 w restauracji „Odjazd” na terenie stacji kolejki wąskotorowej (ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie).

Dzisiaj Paweł Jakuboszczak z Muzeum Piaseczna (w organizacji) opowie o historii Kolei Śmigielskiej. 16 listopada Kamil Sikora przedstawiciel Ilostanu Pojazdów Trakcyjnych opowie o tym, jak lokomotywom przywracano historyczne barwy. 23 listopada wraz z doktorem Witoldem Rawskim porozmawiamy o pociągach pancernych, które uczestniczyły w walkach o wolność i granice Rzeczpospolitej w latach 1918 – 21. Natomiast 30 listopada Jacek Fink-Finowicki przedstawi referat zatytułowany „Koło – szyna – współpraca na przestrzeni lat”. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

CZYTAJ TAKŻE:  Czy kolej wąskotorowa może być koleją aglomeracyjną?

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię