Czy będzie strzelnica w powiecie piaseczyńskim?

5

POWIAT Minister Obrony Narodowej ogłosił dwa nowe konkursy dotyczące programu „Strzelnica w powiecie 2022”, samorządy mogą się starać o dofinansowanie strzelnic pneumatycznych oraz wirtualnych.

Program „Strzelnica w powiecie” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych. W ramach programu „Strzelnica w powiecie 2021” powstało w sumie 46 strzelnic różnego typu, na dofinansowanie strzelnic Ministerstwo Obrony Narodowej wydało ponad 6780000 zł.

W obecnych konkursach samorządy terytorialne mogą wystąpić w:
– pierwszym konkursie o wsparcie finansowe na adaptacje pomieszczeń dla potrzeb utworzenia wirtualnej strzelnicy, wraz z pracami przygotowawczymi oraz zakup pierwszego wyposażenia, w tym zestawu startowego materiałów eksploatacyjnych,
– drugim konkursie o wsparcie finansowe na adaptacje pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy pneumatycznej typu zamkniętego, wraz z pracami przygotowawczymi oraz zakup pierwszego wyposażenia.

Zadanie może być realizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego, na strzelnicę pneumatyczną samorządy mogą pozyskać do 300000 zł, zaś w przypadku strzelnicy wirtualnej do 200000 zł dotacji. Warunkiem niezbędnym jest obowiązkowy wkład finansowy jednostki samorządu terytorialnego w wysokości minimum 20 % całkowitego kosztu realizacji zadania.

Oferty należy składać do dnia 30 czerwca 2022 r., a rozstrzygnięcie Konkursu Ofert nastąpi w terminie do dnia 21 lipca 2022 r.
Szczegółowe wymagania realizacji konkursów oraz wzór oferty realizacji znajdują się w ogłoszeniach konkursowych na stronie:
Konkursy Ofert pn. „Strzelnica w powiecie” – Ministerstwo Obrony Narodowej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

5 KOMENTARZE

  1. Wirtualna strzelnica, strzelnica pneumatyczna. Brakuje strzelnicy do procy z gumą od majtek.
    To chyba pozorowane działania dla wywołania wrażenia, że ktoś coś robi.

    • Zgadzam się z powyższym komentarzem. A jak Polska zostanie napadnięta tak jak Ukraina, to mamy się bronić pałkami bejsbolowymi i wiatrówkami, albo pistoletami czarnoprochowymi. A od wieków byliśmy krajem frontowym.

  2. Żadna wirtualna strzelnica czy pneumatyczna. Tylko porządna gdzie można postrzelać z pistoletu Glock, Berreta, karabinu typu Grot, czy strzelby oraz karabinku wyborowego (snajperski). Tak aby przy strzelaniu czuło się kopa się że miało do czynienia z bronią. Pamiętam jak w Konstancinie w ramach Przysposobienia Obronnego strzelało się z KBKSu do tarczy na oceny. Strzelnica wirtualna czy pneumatyczna może być dodatkowo dla młodych. Panie redaktorze proszę zrobić wywiad z Burmistrzem Piaseczna czy Starostą jakich jest ich stanowisko w tej sprawie po wybuchu konfliktu na Ukrainie. Przecież Ukraińcy tez mogliby korzystać.

  3. Nigdy nic w tym powiecie nie powstanie, władze starostwa jak i gminne nie są zainteresowane Żadną strzelnicą w powiecie ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię