Czy dawna papiernia zmieni właściciela? Zainteresowany jest znany deweloper

0

KONSTANCIN-JEZIORNA E-tygodnik Property Insider podał informację, że firma Arche, znana m.in. z budowy osiedli mieszkaniowych na terenie Piaseczna czy dzierżawy koszarowców w Górze Kalwarii zamierza kupić ponad 56 ha gruntu po dawnej fabryce papieru przy ul. Mirkowskiej, których właścicielem jest Metsa Tissue Poland. Coś jest chyba na rzeczy. Tym bardziej, że Arche nie zdementowało tych rewelacji


Jak podaje Property Insider, Arche miało wpłacić już zaliczkę będącą warunkiem zrealizowania umowy przedwstępnej. Cenę ustalono rzekomo na 13,1 mln euro. Co ciekawe, gdy w 2015 roku Metsa próbowała sprzedać tereny po dawnej fabryce papieru, cena wywoławcza wynosiła 110 mln zł. Wcześniej Finowie poprosili pracownię Jems o propozycję zagospodarowania tego terenu. Architekci zaproponowali zabudowanie nieruchomości 3-piętrowymi budynkami, w których mogłoby zamieszkać łącznie nawet 4000 osób. Jednak gmina nie chce, aby ten teren zbytnio się zaludnił. Burmistrz Jańczuk już wcześniej deklarował, że mogłoby tam zamieszkać góra 2-2,5 tys. osób. Zapytaliśmy Arche, czy rzeczywiście zamierza nabyć atrakcyjną nieruchomość znajdującą się w centrum uzdrowiska i jakie miałoby być jej przeznaczenie.
Jest to bardzo wstępny etap, jeśli chodzi o tę inwestycję – informuje Michalina Kozłowska z Arche. – Jeszcze nie wiadomo, czy dojdzie do transakcji. Jak będziemy mieli więcej informacji, to na pewno się nimi podzielimy.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Arche planuje budowę bloków na terenie Starej Papierni. Można jeszcze składać uwagi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię