Czy dobry antyperspirant powinien też pielęgnować skórę?

0

Nasza skóra pod pachami tak naprawdę bywa bardzo delikatna. Najłatwiej zauważyć to tuż po goleniu, kiedy pojawiają się podrażnienia i suchość. Jednocześnie to właśnie w tym miejscu gruczoły potowe pracują niezwykle intensywnie, przez co nietrudno o mokre plamy na ubraniu. Stąd też w naszej kosmetyczce często obecny jest antyperspirant. Czy ten produkt może mieć właściwości nie tylko ochronne, ale również pielęgnujące?

 

Czy istnieje skuteczna ochrona przed potem?

Nasza skóra poci się w czasie dnia i jest to proces w pełni naturalny. Dodatkowo bardzo potrzebny, ponieważ w ten sposób nasz organizm reguluje temperaturę ciała. Czasami jednak odczuwamy dyskomfort związany z tym, że na naszych ubraniach pojawiają się mokre plamy. Nie wyglądają estetycznie i sprawiają, że mamy potrzebę odświeżenia, czyli między innymi wskoczenia pod prysznic.

 

Gruczoły potowe występują na różnych częściach naszego ciała, więc dlaczego to akurat pachy stanowią dla nas problem? Otóż jest to miejsce, do którego dostęp powietrza jest najmniejszy. Opuszczona ręka sprawia, że w zgięciu gromadzi się wilgoć. Dodatkowo rozwój bakterii sprawia, że pot wydziela nieprzyjemną woń. Co możemy zrobić w takim przypadku? Zastosować dobry antyperspirant, dezodorant lub bloker.

 

Jak działa antyperspirant?

Działanie antyperspirantu nie jest szczególnie złożone. Nie tylko maskuje przykry zapach, ale często nie doprowadza do jego powstawania, gdyż jego właściwości zapobiegają rozwojowi bakterii. Co jeszcze? Głównym jego celem jest zwężenie gruczołów potowych, dzięki czemu pachy nie będą wilgotne.

Spośród wymienionych wcześniej produktów stosowanych w przypadku ochrony przed poceniem, jednym z najpopularniejszych jest bez wątpienia antyperspirant. Ma działanie nieco łagodniejsze niż bloker (ten stosują osoby, które zmagają się z nadmiernym poceniem), natomiast w przeciwieństwie do dezodorantu nie tylko maskuje przykrą woń.

 

Dobry antyperspirant powinien znaleźć się w każdej łazience. Przede wszystkim jest to kosmetyk bardzo prosty w stosowaniu. Nie musimy obawiać się, że zaaplikujemy go w niewłaściwy sposób. Dodatkowo producenci postarali się o to, aby dostępnych było wiele wariantów tego preparatu. Najpopularniejsze są bez wątpienia antyperspiranty w kulce, które rozprowadzamy już za jednym pociągnięciem rolki wzdłuż pachy. Warto dodać, że nawet taki kosmetyk może wyróżniać piękny, nietypowy zapach. Inne kompozycje spotkamy wśród wariantów dla panów, natomiast zupełnie inne na półce z produktami dla kobiet.

 

Czy antyperspirant może pielęgnować skórę?

Wiemy już, że antyperspirant ma za zadanie chronić nas przed nadmiernym wydzielaniem potu. Ale czy może mieć też inne właściwości? Czy stosujemy go tylko w jednym celu? Delikatna skóra pod pachami potrzebuje nawilżenia i właściwej pielęgnacji. Okazuje się, że wszystko to zapewni nam jeden kosmetyk, o ile tylko wybierzemy właściwy. Konieczne jest zwrócenie uwagi na substancje aktywne zawarte w składzie. Czasami jest to d-panthenol, innym razem alantoina, masło shea czy olej jojoba. Przydatny bywa też wyciąg z aloesu, który dodatkowo koi podrażnienia (te mogą powstawać między innymi po goleniu).

 

Dobry antyperspirant to kosmetyk wielofunkcyjny. Wystarczy użyć go raz dziennie, aby na wiele godzin cieszyć się uczuciem świeżości i komfortem, którego oczekujemy od tego rodzaju preparatów. Będzie skutecznie działał nie tylko podczas wykonywania rutynowych czynności, ale też gdy uprawiamy sport lub pocimy się w stresującej dla nas sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię