Czy doroczna Gala Sportu Szkolnego jest zagrożona?

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W pierwszej połowie czerwca Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie od lat organizuje uroczystą galę, podczas której najwybitniejsi uczniowie z terenu gminy nagradzani są za wybitne osiągnięcia sportowe. – W tym roku dzieje się coś dziwnego – uważa radny Arkadiusz Głowacki. – Wydaje mi się, że nie ma woli GOSiR-u, aby zorganizować doroczne wydarzenie


Temat gali był poruszany podczas ostatnich trzech posiedzeń komisji bezpieczeństwa, oświaty, kultury i sportu. W trakcie ostatniego spotkania, które odbyło się we wtorek, radny Arek Głowacki wprost zapytał wiceburmistrza Dariusza Zielińskiego czy gala się odbędzie, a jeśli tak, to kiedy.
– Nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi – twierdzi radny. Z naszych informacji wynika, że wiceburmistrz Zieliński przytoczył podczas posiedzenia komisji opinię dyrektor GOSiR-u Jolanty Urbańskiej, która miała stwierdzić, że „mając na uwadze wnioski dyrektorów szkół nie widzi jakoby konieczności przeprowadzenia gali sportu”. – Jestem tym zaskoczony i nie chce mi się wierzyć, żeby dyrektorzy szkół byli przeciwni zorganizowaniu tego wydarzenia – dodaje radny Głowacki.
Udało się nam porozmawiać z wiceburmistrzem Dariuszem Zielińskim.
– Wolą zarówno moją, jak i burmistrza Jańczuka jest, aby ta gala się odbyła – mówi wiceburmistrz Zieliński. – Uważam, że osiągnięcia młodzieży powinny zostać docenione i nagrodzone. W piątek odbędzie się spotkanie z udziałem dyrektorów szkół i dyrektora GOSiR-u, podczas którego wszystkie niedomówienia w tej kwestii zostaną wyjaśnione. Ze swojej strony nie wyobrażam sobie, żeby ta gala mogła się nie odbyć.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię