Czy dworek Ryxów pójdzie pod młotek?

4

PRAŻMÓW Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, jednak wydaje się to tylko kwestią czasu. – Powiat nie ma instytucji, którą mógłby tam umieścić – argumentuje starosta Ksawery Gut


Jesienią ubiegłego roku starostwo odebrało gminie Prażmów darowany jej 15 lat wcześniej dworek Ryxów, bo ta… chciała zbyć zabytkową nieruchomość.
– Zależało mi na tym, aby ten obiekt uratować – zapewniał nas wówczas Jan Dąbek, wójt Prażmowa. – Próbowaliśmy pozyskać na remont środki zewnętrzne, ale się to nie udało. Próbowaliśmy też wydzierżawić dworek, ale nie było chętnych.
Wójt Dąbek dodał, że bacznie będzie przypatrywał się pomysłom powiatu, jakie ten będzie miał na uratowanie otoczonego parkiem dworku. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że powiat nie będzie na siłę rewitalizował zrujnowanego, znajdującego się pod opieką konserwatora zabytku, tylko najprawdopodobniej go sprzeda.
– To rada zdecyduje o przeznaczeniu dworku i jego otoczenia – zaznacza starosta Ksawery Gut. – Jeśli o mnie chodzi, to wydaje mi się, że ta nieruchomość jest nam zbędna.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się że pan …ut również jest nam zbędny
    Fora ze dwora, nieroby pańszczyźniane. Najlepiej wszystko sprzedać za judaszowe srebrniki. Zero pomysłu co można by zrobić z zabytkiem, to najlepiej się pozbyć

  2. i bardzo dobrze. po co nam kupa cegiel? sprzedac ziemie, zburzyc rudere a na dzialce postawic sesnsowny punkt uslugowy. Fryzjer, kosmetyczka a moze żabka

  3. Plakac sie chce patrzac na glupote politykow i wieku mieszkancow w tej sprawie. Jeden z nielicznych zabytkow Prazmowa niszczeje, nikt nic z tym nie robi. Wciaz placzemy ile to Niemcy nam spalili zabytkow, a tuch co sie ostaly sami nie umiemy ocalic. Wstyd.

  4. Plakac sie chce patrzac na glupote politykow i wieku mieszkancow w tej sprawie. Jeden z nielicznych zabytkow Prazmowa niszczeje, nikt nic z tym nie robi. Wciaz placzemy ile to Niemcy nam spalili zabytkow, a te co sie ostaly sami nie umiemy ocalic. Wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię