Czy dworzec stał się publiczną toaletą?

4

PIASECZNO Nasi czytelnicy skarżą się, że ze względu na wcześniej niż kiedyś zamykaną poczekalnię na dworcu PKP nie ma się tam gdzie ogrzać w chłodne dni i brak jest dostępu do toalety. W efekcie mieszkańcy… załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w pobliżu paczkomatu. Co na to gmina?

Dworcowa poczekalnia zamykana jest obecnie zwykle około godziny 21, na co wpływ ma trwająca wciąż pandemia koronawirusa.
– Panowie pracują do 21.30, więc zamykają trochę wcześniej – wyjaśnia Małgorzata Idaczek z Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno. – Około godziny 21 dworzec jest zamykany, jeżeli robimy na poczekalni zamgławianie i dezynfekcje.

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

Zarówno podróżni, jak i kierowcy autobusów, nie mogąc skorzystać z dworcowej toalety, nagminnie chodzą więc „za paczkomat“. Czy teren dworca dalej będzie pełnić funkcję toalety w plenerze? Na szczęście wkrótce ma to ulec zmianie.
– Żeby rozwiązać ten problem Wydział UTP postawi toaletę Toy-Toy, po uzgodnieniu lokalizacji z II zastępcą burmistrza Robertem Widzem – zapowiada Małgorzata Idaczek.

Tyl.

4 KOMENTARZE

 1. Żeby postawić przenośną toaletę to trzeba aż artykułu w internecie? Czy osoby podejmujący decyzje o zamknięciu dworca są ślepi i głusi a do tego głupi?

 2. „W efekcie mieszkańcy… załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w pobliżu paczkomatu”
  =================
  Panie Redaktorze, tam, gdzie teraz jest paczkomat, kiedyś (przez wiele lat) znajdowała się obrzydliwa, cuchnąca toaleta.
  Widocznie ten genius loci w jakiś tajemniczy sposób przyciąga mieszkańców, przypartych potrzebą.

 3. Przepraszam ale czegoś nie rozumiem
  Czy na prawdę żeby postawić toaletę przenośną należy uzgadniać jej lokalizacje z burmistrzem ??
  Może zróbmy jeszcze plan zagospodarowania terenu, 3 koncepcje do wyboru stworzone przez biura projektowe, wizualizacje 3d toi-tojai referendum w sprawie koloru ustępu
  Ręce opadają ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię