Czy gminą Lesznowola rządzi PiS?

2

LESZNOWOLA Kilkanaście dni temu w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Starej Iwicznej koło Platformy Obywatelskiej Lesznowola chciało zorganizować spotkanie z Maciejem Laskiem, byłym przewodniczącym Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Do spotkania jednak nie doszło, bo sprzeciwił się niemu lokalny PiS


Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik wertuje listę z podpisami mieszkańców, którzy nie zgadzali się na wynajem sali w GOK na spotkanie z Maciejem Laskiem

Cała sytuacja pokazuje, że radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości cieszą się w gminie Lesznowola dużą estymą. To właśnie oni, a konkretnie przewodniczący struktur powiatowych PiS Sergiusz Muszyński oraz radny Michał Grzesło na wieść o planowanym spotkaniu z Maciejem Laskiem złożyli wójt Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik wizytę.

Wręczyliśmy wójt gminy petycję z prośbą o cofnięcie zgody na najem sali dla Platformy Obywatelskiej Lesznowola na organizację spotkania z Maciejem Laskiem – pochwalił się dzień później na jednym z portali społecznościowych Sergiusz Muszyński. – Intencją organizatorów spotkania z pewnością nie było poznanie faktów na temat katastrofy smoleńskiej, lecz przeniesienie na nasz lokalny grunt gry politycznej na tym bolesnym dla większości Polaków wydarzeniu. Szczególnie bolesną okolicznością był fakt, że spotkanie miało się odbyć w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła w Starej Iwicznej, którego proboszcz ksiądz Andrzej Kwaśnik był jedną z ofiar katastrofy.

Petycja wręczona wójt została poparta 300 podpisami. Maria Jolanta Batycka-Wąsik zdecydowała o cofnięciu najmu sali. Próbowaliśmy dopytać o szczegóły tej decyzji, jednak na naszego maila skierowanego do pani wójt nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
– Informację o pisemnym proteście części mieszkańców otrzymaliśmy od pani wójt natychmiast po jego złożeniu, czyli na dzień przed spotkaniem z panem dr Laskiem – mówi radny Mariusz Socha, przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej Lesznowola. Jednak, jak twierdzi radny, odmowa najmu sali wiązała się „z problemami technicznymi, które uniemożliwiały przeprowadzenie prelekcji w przewidzianej formule i właściwej atmosferze”. – W związku z zaistniałą sytuacją zgodziliśmy się z panią wójt, że należy zrezygnować ze spotkania w Starej Iwicznej i rozważyć jego organizację w innym miejscu. Nie chcąc jednak z niego rezygnować w ogłoszonym terminie, przenieśliśmy je do Piaseczna – dodaje radny Socha.
Decyzja gminy o odwołaniu najmu sali na spotkanie z Maciejem Laskiem bardzo ucieszyła Sergiusza Muszyńskiego, który po wszystkim napisał na portalu społecznościowym:
– Bardzo dziękujemy pani wójt Marii Batyckiej-Wąsik za zrozumienie dla naszej wrażliwości oraz wykazanie szacunku dla pamięci o ofiarach tragedii.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię