Czy gmina przejmie działkę w Głoskowie? Mogłaby powstać na niej świetlica

0

PIASECZNO Stowarzyszenie Nasz Głosków liczy, że gminie uda się pozyskać od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działkę przy ul. Kruczej, która mogłaby zostać przeznaczona pod świetlicę. – Takiego miejsca bardzo brakuje w naszej miejscowości – mówi pani Alina, członkini stowarzyszenia


Ładna działka przy ulicy Kruczej znajdowała się wcześniej w zasobach ANR-u. Już cztery lata temu mieszkańcy Głoskowa poprosili gminę (pod wnioskiem podpisało się ponad 440 osób), aby przejęła działkę pod cele społeczne. Teraz nieruchomością zawiaduje KOWR.
Z mojej wiedzy wynika, że gmina zmieniła już plan miejscowy dla tego obszaru – mówi pani Alina. – Aby jednak doszło do przekazania nieruchomości, KOWR zażyczył sobie jasnej deklaracji ze strony samorządu. Chce mieć pewność, że gmina pobuduje w tym miejscu ośrodek integracji społecznej lub świetlicę – dodaje mieszkanka.
Nasza czytelniczka podejrzewa, że najwyraźniej ze strony gminy nie było sprecyzowanego stanowiska co do planowanego przeznaczenia nieruchomości, bo KOWR wycofał się z darowizny. Zapytaliśmy o przebieg negocjacji z ośrodkiem burmistrza Daniela Putkiewicza.
– Rzeczywiście, w ostatnim czasie otrzymaliśmy informację, że KOWR nie przekaże nam tej nieruchomości – potwierdza burmistrz. – Dziwi mnie to, bo zmieniliśmy plan zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami, co postrzegam już jako pewną deklarację dotyczącą przeznaczenia tego terenu. Niedługo spotykamy się z władzami agencji i na pewno będziemy o tym rozmawiać – deklaruje Daniel Putkiewicz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię