Czy jest szansa na tańsze śmieci?

2

LESZNOWOLA Gmina jest coraz bliżej rozstrzygnięcia przetargu na zagospodarowanie od przyszłego roku odpadów. Umowa ma obowiązywać przez najbliższe dwa lata. Aby zminimalizować koszty, odbiorem i transportem śmieci zajmie się inny podwykonawca


Do końca tego roku śmieci z terenu gminy będzie odbierał miejscowy Jarper. Trwa jednak procedura przetargowa mająca wyłonić firmę, która zagospodaruje odpady od stycznia 2021 roku do grudnia 2022. Kiedy zostanie podpisana z nią umowa, wówczas gmina ogłosi przetarg na odbiór i transport śmieci. Rozdzielenie tej usługi (w tej chwili Jarper zajmuje się odbiorem i utylizacją odpadów) ma przełożyć się na realne oszczędności. Pierwszy przetarg na utylizację odpadów został unieważniony, co tłumaczono zbyt wysokimi cenami. Do drugiego stanęły Hetman oraz Lekaro. Niższą kwotę – nieco ponad 16,5 mln zł – zaproponował Hetman. To prawie 700 tys. zł mniej od najniższej oferty z pierwszego przetargu. Wygląda na to, że ta propozycja satysfakcjonuje gminę.
Zgodnie z naszymi przewidywaniami złożone oferty są niższe niż w poprzednim postępowaniu – cieszy się wicewójt Marcin Kania. – W tej chwili trwa analiza ofert pod względem formalnym i merytorycznym – dodaje.
Po podpisaniu umowy na zagospodarowanie odpadów gmina będzie chciała ogłosić przetarg na ich odbiór i dowóz do instalacji. Mieszkańcy zadają sobie pytanie, czy spodziewane oszczędności przełożą się na realny spadek cen, jakie dziś płacą za śmieci. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, a sukcesem może okazać się utrzymanie obecnie obowiązujących stawek na dotychczasowym poziomie.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Geniusze biznesu… Zarżnąć finansowo mieszkańców i jeszcze mówić o pseudo sukcesie 😀 niech sobie dyplom wystawią i przekażą sobie statuetkę i okolicznościowy dyplom 😉

  2. Chyba będą potrzebowali kolejnego budynku do przechowywania statuetek, pucharów i dyplomów. Mieszkańcy za to zapłacą. Zrobi im się kolejne „wyrównania”, opłaty abonamentowe, przesyłowe itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię