Czy Klub Brydża 60+ otrzyma dofinansowanie?

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas środowej sesji rady miejskiej rozmawiano o dofinansowaniu Klubu Brydżowego 60+, działającego w Hugonówce


Dyskusję rozpoczął Sławomir Kamecki, koordynator klubu, który poruszył kwestię dofinansowania w ramach budżetu partycypacyjnego.
– Złożyliśmy wniosek o sfinansowanie działalności klubu i uzyskaliśmy w głosowaniu duże poparcie – przypomniał. – Niestety, zmieniono regulamin, który pozbawił nas przynajmniej częściowego wsparcia. Złożyliśmy więc wniosek do budżetu, ale nie otrzymaliśmy informacji czy w przyszłym roku możemy liczyć na pomoc finansową. Mam prośbę do radnych, abyście potraktowali nas państwo przychylnie. Jesteśmy w większości emerytami i jest to dla nas sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Wiceburmistrz Ryszard Machałek zwrócił uwagę, że regulamin budżetu partycypacyjnego został opracowany dużo wcześniej.
– Wnioskowaliście państwo o wyższą kwotę niż ta, która była do zagospodarowania – wyjaśnił. – Częściowego finansowania zadań budżet partycypacyjny nie przewiduje.
– Nie podważam regulaminu, ale może warto by go zmienić – odpowiedział Sławomir Kamecki. – Kiedyś pytano wnioskodawcę czy może ograniczyć swoje potrzeby. Nam przyda się każda złotówka.
– Coroczne składanie przez nas wniosków w tej sprawie jest upokarzające – dodała łamiącym się głosem Małgorzata Sokół, członkini klubu.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk przypomniał, że budżet partycypacyjny to zadanie jednoroczne.
– Jeśli wniosek nie otrzymał dofinansowania to nie oznacza, że nie możemy dofinansować go z budżetu gminy – stwierdził.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem rozdawnictwa pieniędzy w naszym kraju , każdemu się należy , przecież w karty można grać w domu , co tydzień u innego , karta lubi dym , a także coś mocniejszego . proponuje zdzwonić do Komisji Alkoholowej może maja jakieś wolne srodki dla biednych karciarzy , Panowie trochę honoru ..paaas

  2. tak, tak normalny człowiek tego nie zrozumie / wyciąganie kasy od zwykłych podatników (czytaj ludzi) ——- / życie na czyjjść koszt ——- przecież burmistrz czy urzędnik za swoje nie dopłaci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię