Czy mieszkańców Lesznowoli czekają jeszcze wyższe stawki za śmieci?

5

LESZNOWOLA Podwyżka cen za odbiór śmieci w gminie wciąż budzi wielkie emocje. Właśnie dodatkowo je podsyciło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Piaseczno. Wczoraj odwołało się od wyniku przetargu rozstrzygniętego na korzyść „JARPER” Sp. z o.o.

Gmina Lesznowola 12 lipca wybrała firmę Jarper Sp. z o.o. w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. W uzasadnieniu czytamy, że „oferta jest najkorzystniejszą pod względem kryterium: ceny ofertowej brutto oraz aspektu ekologicznego”.
Klamka zapadła. Tak przynajmniej dla większości mieszkańców wygląda sytuacja. Tymczasem Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Piaseczno 22 lipca odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej od decyzji gminy, której wybór padł na Jarpera.
Pismo PUK-u wypunktowuje uchybienia gminy w wyborze Jarpera na głównego odbiorcę. Piaseczyńskie przedsiębiorstwo zarzuca gminie, że naruszyła przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, nie zauważając błędów w ofercie złożonej przez Jarpera.
PUK domaga się odrzucenia oferty Jarpera, unieważnienia przetargu, a co za tym idzie powtórnego wyboru oferty najkorzystniejszej – czyli swojej. Różnica w cenie brutto między Jarperem a PUK-iem wynosi ponad 4,5 miliona. Należy zadać sobie pytanie, kto w takim razie poniesie te dodatkowe koszty, jeśli gmina nie może, zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, dopłacać z budżetu do tego systemu? Czy od sierpnia będą odbierane śmieci w Gminie Lesznowola? Ile ostatecznie zapłacą mieszkańcy?

NAB

5 KOMENTARZE

  1. Nasza najdroższa Pani Wójt ostatnio skupia się na utrzymaniu swojego wizerunku a nie na pracy. Nie widzę wyjścia z sytuacji „płacz i płać”. Musimy zreszta za wszystko płacić z dużym okładem. Za nieadekwatne do osiągnieć diety Radnych Bezradnych, za dyplomy, za wynajmowanie na potrzeby edukacji prywatnej infrastruktury, za konserwacje rozgrzebanej inwestycji w szkołę w Mysiadle, spłacać niebotyczne długi zaciągnięte nie bardzo wiadomo na co. Ale drodzy mieszkańcy Gminy Lesznowola. To jest wasza wina. Tak głosowaliście. Wiem, nie było alternatywy. Ale dlaczego nie stworzyliście swoich komitetów i nie zwalczyliście o postawienie gminy z głowy na nogi? Nie zrobiliście tego, nie zrobiła tego Koalicja Obywatelska. Wiec teraz możecie się modlić o wyższe zarobki bo płacić będzie trzeba coraz więcej.

  2. No ale podobno mieszkamy w super ekstra bogatej Gminie, wiecie ile na ścianie dyplomów, nagród i certyfikatów tam wisi? Normalnie serce rośnie! 🙂 Nasza super gmina już jest słynna na całą Polskę, ale bardziej z powodu długów jakie będziemy spłacać my mieszkańcy tej gminy. Tak to wygląda gdy władza zbyt długo pozostaje w rękach jednej kliki. Zapytałbym p. Kanię co o tym sądzi, no ale on już radnym nie jest. Nie zdążył przeskoczyć ze stołka radnego na wicewójta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię